به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،دکتر ولی الله حیاتی در سومین ستاد انتخابات استان در ارتباط با سیاست‌های استاندار در امر انتخابات اظهار داشت : نگاه استاندار و دستور وی این است که در انتخابات بر مدار قانون مداری ، رعایت اصل بی طرفی و زمینه سازی برای مشارکت حداکثری مردم حرکت کنیم .

وی افزود: سیاست دوم استاندار نیز تاکید بر تعامل با اعضای هیئت‌های نظارت و بازرسی انتخابات است. رئیس ستاد انتخابات استان در خصوص مسئله افزایش شعب اخذ رای نیز افزود: برابر قانون افزایش یا کاهش شعب اخذ رای از اختیارات هیئت های اجرایی است که البته ساز و کار آن در وزارت کشور تعریف شده است و پیش بینی و تهمیدات لازم نیز برای تعداد تعرفه های رای نیز در ستاد انتخابات کشور انجام شده است.

وی همچنین در ارتباط با انتخاباتی کردن فضای استان به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری استناد کرد که وقتی فضا انتخاباتی شد،لازمه فضای انتخاباتی رقابت و درگیری است و فضای انتخاباتی ،انسان را از حقایق جاری جامعه و از نیازهای حقیقی جامعه غافل می کند و همچنین قانون انتخابات ماده ۵۶ به موضوع تبلیغات اشاره داشته که در زمان خودش حتما اجرایی می شود و تاکید کرد: فرمانداران با تاکید بر همان اصل بی طرفی و رعایت قانون حتما نظارت لازم را بر فعالیت کاندیداهای احتمالی خواهند داشت و متناسب با مسائل ورود و مدیریت می کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: