به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،مجید الهی راد در دیدار با مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه هم‌اکنون شش هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و حدود هزار دانشجو در مقاطع و سطوح مختلف تحصیلی تحت حمایت این نهاد قرار دارند، افزود: این افراد برای شروع سال تحصیلی جدید چشم‌انتظار یاری و کمک مردم و خیران هستند.

وی بابیان اینکه این نهاد به‌منظور حمایت از جامعه هدف خود در طول سال خدمات متفاوتی در قالب طرح‌ها و برنامه‌های مختلف ارائه می‌کند، ادامه داد: خدماتی نظیر کمک‌هزینه تحصیلی، تهیه اقلام موردنیاز تحصیل، شهریه، کلاس‌های تقویتی و برگزاری اردوهای مختلف زیارتی و تفریحی ازجمله خدماتی است که دانش‌آموز و دانشجویان تحت حمایت از آن بهره‌مند‌می شوند.

وی در ادامه بابیان اینکه هم‌اکنون ۴۵ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند، خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد این افراد، زنان سرپرست خانوار هستند.

وی همچنین یادآور شد: هم‌اکنون سه هزار و ۵۰۰ یتیم و سه هزار فرزند نیازمند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند که این کودکان نیز در ابتدای سال تحصیلی نیازمند کمک‌های خیران هستند.

وی در ادامه به توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت و دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری مهارت‌های آموزشی و ایجاد شغل با پرداخت تسهیلات اشتغال ازجمله اقدامات این نهاد است.

عباس زاده، مدیرکل تأمین اجتماعی نیز وظایف و فعالیت‌های کمیته امداد در رسیدگی به حال محرومان را خطیر عنوان کرد و گفت: کمیته امداد امروز مکانی امن برای حمایت از نیازمندان محسوب می‌شود.

وی خدمات و رسیدگی کمیته امداد به محرومان را ارزشمند عنوان کرد و ادامه داد: خدمت در این نهاد توفیقی بزرگ برای امدادگران کمیته امداد است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: