به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،رضا رجب زاده در نشستی با محوریت پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان،  اظهار داشت: در دومین سفر رئیس جمهور و هیات دولت به خراسان شمالی از محل منابع عمومی ۴۴ طرح و پروژه با ۵۹۴ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که مبلغ اعتبار در سال های ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۲۹۵ و ۲۹۹ میلیارد تومان می باشد.

وی با بیان اینکه مدیران مربوط در حوزه های مختلف باید پاسخگوی جذب اعتبارات سفر باشند, تصریح کرد: پروژه های مصوب سفر دولت تدبیر و امید به استان مربوط به بخش های آموزش و پرورش، منابع آب، فرهنگ و گردشگری، عمران شهری و روستایی، بهداشت و درمان، حمل و نقل، رفاه اجتماعی، کشاورزی و ورزش می باشد.

رجب زاده تکمیل بزرگراه بجنورد به جنگل گلستان را از پروژه های مهم سفر ریاست جمهوری به استان توصیف کرد و افزود: برای اجرای این پروژه ۶۲ میلیارد تومان در سال ۹۸ و صد میلیارد تومان در سال ۹۹ از محل منابع عمومی تامین اعتبار خواهد شد و همچنین ۳۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات سال ۹۷ در سالجاری به پیمانکاران پروژه پرداخت می شود.

وی خاطر نشان کرد: احداث آنتن ایستگاه راه آهن جوین-اسفراین به طول ۶۰ کیلومتر دومین طرح مصوب این سفر در حوزه حمل و نقل استان می باشد که ۵۰ میلیارد تومان اعتبار آن از محل منابع عمومی در سال های ۹۸ و ۹۹ پرداخت می شود و ۱۵۰ میلیارد دیگر از محل تسهیلات مالی صندوق توسعه ملی در سال ۹۹ تامین خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در ادامه سخنان خود همچنین به جذب اعتبارات خسارت های ناشی از سیل استان اشاره داشت و گفت: مسئولیت راستی آزمایی ارزیابی میزان خسارت ها بر عهده سازمان جهاد کشاورزی استان می باشد تا انحرافی در پرداخت تسهیلات وجود نداشته باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: