به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، رضا رجب زاده در کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اظهار داشت: در شاخص های ایمنی راه ها در جایگاه متوسط کشوری قرار داریم و غفلت متولیان این حوزه ممکن است باعث افت شاخص های مربوط شود.

وی ادامه داد: استاندار خراسان شمالی در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به کم توجهی سنواتی نسبت به خراسان شمالی در حوزه اعتبارات اشاره داشت.

وی با بیان اینکه توسعه و عدم توسعه متوازن است، افزود: اگر در کل کشور حوزه های مرتبط را به یکدیگر مرتبط کنیم از اتلاف اعتبارات پرهیز می شود.

رجب زاده تصریح کرد: اعتبارات بخش دولتی و غیردولتی از اموال عمومی مردم و دولت است بنابراین لازم است در تمامی حوزه ها به آمار و ارقام و مراجعه کنیم و مبنای تصمیم گیری ها باشد.

وی گفت: گزارش های کمیسیون بسیار مهم است و می تواند در تصمیم گیری به مسئولان کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تلاقی ایام شهادت حضرت امام حسین(ع) و زمان سفرها پیش بینی می شود در روزهای پایانی شهریور شاهد افزایش سفرها باشیم و بنابراین حضور نیروهای پلیس راهور، تعطیلی کارگاه ها پیمانکاری و عملیاتی راه ، آمادگی به موقع هلال احمر و اورژانس بسیار مهم است.

رجب زاده خطاب به صدا و سیمای استان تاکید کرد: در راستای افزایش فرهنگ عمومی جامعه در حوزه ترافیک و ایمنی راه ها برنامه تخصصی و مدون داشته باشد.  

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: