به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،این اجتماع پرشور و باشکوه که با حضور نوجوانان دل داده و دل سپرده به آموزه های عاشورایی همراه بود، تجلی گاه پاسداشت و بزرگداشت "حضرت قاسم بن الحسن (ع) و تبلور  یاد و خاطره شهدای دانش آموز به عنوان "قاسم های خمینی کبیر" شد.

 حجت الاسلام والمسلمین قدیر محمدیان امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین در این مراسم با قدردانی از تجلی سوگواری و عزاداری نوجوانان عاشورایی در سوگواره "احلی من العسل" از اهتمام آموزش و پرورش به ویژه حوزه تربیتی، پرورشی و فرهنگی و تشکل های دانش آموزی تقدیر کرد.

 محمدی با تبیین آموزه های عاشورایی بر ضرورت ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و خواستار بازخوانی زندگانی شهدای دانش آموز به عنوان الگو و اسوه ای برای نسل امروز تاکید کرد.

 حسین ابراهیمی مدیر آموزش و پرورش اسفراین هم در حاشیه این آیین با قدرشناسی از شکوه حضور نوجوانان حسینی در سوگواره "احلی من العسل" آن را مجالی مغتنم برای روایت شخصیت "حضرت قاسم بن الحسن (ع)" و فرصت طلایی برای بازخوانی حیات طیبه شهدای دانش آموز به عنوان هم کلاسی های آسمانی دانست.

 درپایان قابل ذکر است، تشکل های دانش آموزی از جمله اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هیئت دانش آموزی انصار المهدی(عج)، بسیج دانش آموزی و سازمان دانش آموزی نقش شایانی در خلق رویداد هفتمین سوگواره "احلی من العسل" در اسفراین ایفا نمودند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: