به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،سردار "علیرضا مظاهری" اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که به عنوان دغدغه همواره در بین مسئولان نظام اسلامی خصوصا رهبر معظم انقلاب اسلامی وجود دارد، بحث آسیب های اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه توجه به رفع و کاهش آسیب های اجتماعی یک اولویت است، افزود: امروز دشمنان ما به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی هستند و برای رسیدن به این هدف با توسل به جنگ نرم با تمام توان تلاش می کنند.

این مقام ارشد انتظامی در استان با تاکید بر اینکه هوشیاری و انجام اقدامات پیشگیرانه مهمترین اقدام جهت مقابله با آسیب های اجتماعی است، خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه مسئولان تمام تلاش خود را برای کاهش این معظلات انجام می دهند ولی باز هم شاهد این هستیم که آسیب های اجتماعی نقاط حاشیه را مورد هدف قرار داده اند.

سردار مظاهری کاهش آسیب های اجتماعی را نیازمند توجه جدی تمام دستگاه ها به نقاط حاشیه ای دانست و یاد آور شد: باید برای کاهش معظلات اجتماعی همواره فرهنگ سازی را خصوصا در نقاط حاشیه ای با جدیت در دستور کار قرار داد.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی یکی از معظلاتی که به شدت در این نقاط احساس می شود را معظل اعتیاد بر شمرد و اظهار داشت: متاسفانه این معظل بسیار خطرناک و خانمان سوز امروز جوانان ما را هدف قرار داده و با روند رو به رشد انواع مواد مخدر قطعا امنیت پایدار نیز مورد تهدید قرار می گیرد.

این مقام ارشد انتظامی در استان هوشیاری و انجام اقدامات لازم برای فرهنگ سازی در راستای پیشگیری از معظلات اجتماعی و خصوصا معظل اعتیاد را لازم و ضروری خواند و بر لزوم توجه تمام دستگاه ها خصوصا سازمان بهزیستی به این معظلات تاکید کرد.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی در پایان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی نیز همانند سنوات گذشته تلاش برای ارتقاء امنیت پایدار و برخورد با هرگونه جرمی که امنیت و آرامش را مختل می کند، در دستور کار دارد، افزود: این فرماندهی همواره آمادگی دارد تا با تمام توان برای کاهش معظلات اجتماعی که مقوله امنیت را تهدید می کند در کنار سایر دستگاه های متولی تلاش کند.

سهرابی راد/

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: