به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، ولی الله حیاتی در همایش خادمین و دست اندکاران اربعین حسینی استان، اظهار داشت: سال گدشته نه هزار و ۸۳۸ زائر در کنگره بزرگ اربعین حسینی حضور یافتند و پیش بینی می شود امسال بیش از ۵۰ درصد سال گذشته اعزام زائر داشته باشیم.

حیاتی با بیان این که    امسال در جابجایی زائرین اربعین حسینی افزایش کرایه نخواهیم داشت، تاکید کرد: ثبت نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح برای بهره مندی از خدمات بیمه ای الزامی است و زائران بدانند مرز مهران محل عبور می باشد و باید با پاسپورت معتبر حضور داشته باشند.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی در ادامه سخنان خود افزود: امسال شاهد استقرار یک موکب با نام شهدای خراسان شمالی در مرز مهران با پشتیبانی مردم و ادارات شهرستان های شیروان، فاروج و راز و جرگلان خواهیم بود که باید در ۱۳ تا ۳۰ مهر ماه سالجاری در مرز مهران مستقر باشند.

ولی الله حیاتی تصریح کرد: برای اولین بار یک موکب از خراسان شمالی با نام موکب حضرت فاطمه الزهرا(س) در نجف اشرف مستقر می شود که مردم و مجموعه اداری شهرستان های اسفراین و جاجرم پشتیبان این موکب خواهند بود.

حیاتی گفت: دو موکب با نام های اصحاب خراسان شمالی و با پشتیبانی مردم شهرستان بجنورد و قمر بنی هاشم با پشتیبانی مردم شهرستان های گرمه و مانه و سملقان در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۷ مهر ماه سالجاری باید در کربلا مستقر شوند.

وی مطرح کرد: موکب اصحاب خراسان شمالی ۲۴ هزار نفر، موکب قمر بنی هاشم ۱۷ هزار نفر و موکب شهدای خراسان شمالی ۲۰ هزار نفر را اسکان خواهند داد.

حیاتی در پایان سخنان خود اشاره داشت: تاکید دکتر شجاعی بهره مندی از تمامی ظرفیت های موجود برای تقویت موکب های استان با هدف خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی می باشد.