به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،حبیب یزدان پناه اظهار کرد: سال گذشته 134 میلیارد و 28 میلیون ریال تسهیلات و 6ماهه نخست امسال نیز 78 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات در بخش گردشگری پرداخت شده است.

یزدان پناه با اشاره به اینکه توسعه بخش گردشگری به عنوان یک اولویت در برنامه‌های ما قرار دارد و از سرمایه گذاران این بخش در خراسان شمالی حمایت می‌شود، از اجرای 17 مورد پروژه با حجم سرمایه گذاری یکهزار و 629 میلیارد ریال در سال گذشته خبر داد.

وی با بیان اینکه اشتغالزایی یکی از مزایای توسعه گردشگری از منظر اقتصادی است، عنوان کرد: در 18 ماه گذشته، با اجرای این پروژه ها و اعطای تسهیلات برای 271 نفر ایجاد اشتغال شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با تأکید بر لزوم نیازسنجی و امکان سنجی برگزاری دوره های آموزشی برای علاقه مندان و فعالان حوزه گردشگری، از برگزاری 16 دوره توانمندسازی طی 18 ماه گذشته خبر داد.

یزدان پناه عنوان کرد: طی همین مدت، یک باب هتل و 15 واحد اقامتگاه بومگردی در استان افتتاح و برای 85 طرح، موافقتنامه اصولی صادر شده است.

خراسان شمالی دارای بیش از ١١۵ جاذبه گردشگری، دو منطقه نمونه ملی، ٢٢ منطقه نمونه گردشگری استانی و هشت روستای هدف گردشگری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: