به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،مجید الهی راد با یادآوری اینکه هم‌اکنون بیش از ۵۹ هزار خانوار با جمعیت حدود ۱۲۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد این استان هستند، افزود: از این جمعیت ۱۵ هزار و ۲۵۴ خانوار زن سرپرست با جمعیت ۳۸ هزار و ۳۶۱ نفر تحت حمایت این نهاد هستند که از خدمات متنوع بهره‌مند‌می شوند.

وی یادآور شد: سال گذشته نیز ۱۵ هزار و ۳۳۸ خانوار زن سرپرست به تعداد ۳۹ هزار و ۲۲۱ نفر تحت حمایت کمیته امداد بودند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه کمیته امداد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت را با اجرای طرح‌های خودکفایی و اشتغال‌زایی در رأس برنامه‎های خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: بانوان تحت حمایت این نهاد نیز با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه‌های صنایع‌دستی مانند خیاطی، قالی‌بافی، گلیم‌بافی، عروسک‌سازی و سایر طرح‌های اشتغال در حال فعالیت هستند.

الهی راد همچنین از اهدای بسته‌های تشویقی به زنان سرپرست خانواری که ازدواج می‌کنند خبر داد و افزود: زنان سرپرست خانوار در صورت ازدواج مجدد و بیکاری همسر از تسهیلات اشتغال این نهاد بهره‌مند‌می شوند.

وی سقف تسهیلات پرداختی به زنان سرپرست خانوار و خانواده‌هایشان را با توجه به ظرفیت طرح، تائید و احراز آن تا ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.

الهی راد با اشاره به نظارت مستمر کمیته امداد بر نحوه اجرای طرح‌های اشتغال، افزود: این نهاد برای تشویق، تداوم و توسعه اشتغال ایجادشده توسط بانوان تحت حمایت، به‌صورت مستمر بر نحوه اجرای این طرح‌ها نظارت دارد و همچنین به فروش و بازاریابی تولیدات آن‌ها نیز کمک می‌کند.

وی هم‌چنین خدماتی مانند بیمه اجتماعی، ساخت مسکن، اهداء جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج مجدد، پرداخت هزینه دارو و درمان، کمک‌هزینه تحصیلی به فرزندان، معافیت‌های سربازی را دیگر خدمات این نهاد برای زنان تحت حمایت عنوان کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: