به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،دکتر محمد علی شجاعی در مراسم سالروز ورود رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی در محل مصلی امام خمینی( ره) بجنورد اظهار داشت: اگر سفر مقام معظم رهبری ،حضور ایشان و تسلط دانایی بر مصوبات سفر نبود بدون شک استان سه دهه عقب تر بود.

وی افزود: تعداد زیادی پروژه در تمامی بخش های آموزشی،بهداشتی،زیرساختی ، راه،گاز ،آب و سایر پروژه ها به تصویب رسید و موجب شد تا مردم شایسته استان را از نعمت این پروژه ها برخوردار کنند که پس از آن با تلاش های مسئولان استانی و کشوری توانستیم در مسیر توسعه گام برداریم.

شجاعی تصریح کرد: تصویب ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر مقام معظم رهبری به استان آنهم در سال ۹۱ رقم فوق العاده ای است که برای رشد و پیشرفت خراسان شمالی کافی بوده و این به دلیل حضور پر خیر و برکت مقام معظم رهبری است.

وی خاطرنشان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری با اقشار مختلف را مطالعه کرده ام و انصافا در کلام ایشان همیشه مسیر پیشرفت کشور و استانها موج میزند و اگر ما بعنوان یک مسلمان و مسئول این فرمایشات را مطالعه کنیم قطعت شیوه کار،راه و تکلیفمان مشخص خواهد بود. استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود از نقش محوری آیت الله یعقوبی امام جمعه بجنورد قدردانی کرد و گفت: امام جمعه بجنورد به واسطه صبر و تحمل و متعادل بودن مسیر رهبری و منافع استان را طی می کنند.

دکتر محمد علی شجاعی به گوشه ای از فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: تفاوت پیشرفت از نگاه رهبری به جوامع غربی و ایران اینگونه است که پیشرفت در جوامع غربی رشد کمی اعداد و شاخص ها اما در ایران ،حاصل خون شهدا و نتیجه صبر و همراهی خانواده های شهداست.

وی در ادامه افزود: پیشرفت در کشور ما،دنیوی،اخروی،اقتصادی،اخلاقی،عزت،استقلال سیاسی،عدالت ،نگاه به همبستگی مردم،انسجام،امیدواری است و اگر این موارد مورد اشاره رهبری را بپذیریم مسیر برای ما مشخص خواهد بود.

شجاعی اظهار داشت: هدف نهایی پیشرفت از نگاه مقام معظم رهبری ،تقرب به خداست و لذا نمی توان دلسوز بود اما مسائل اخلاقی را کنار گذاشت؟ یا تهمت و افترا به کسی زد؟ یا فردی را قضاوت کنیم و یا مسیر پیشرفت را خودمان تعیین کنیم.

وی تصریح کرد: اگر کسی در مسیری جز مقام معظم رهبری گام بردارد حق دارم بپرسم که دین ات و رهبرت کیست؟ و مقام معظم رهبری می گویند اصل و اساس پیشرفت ما تلاش،کوشش، برنامه ریزی ،امیدواری به جامعه،عزم راسخ و امید به آینده است و اگر کسی پمپاژ یاس و ناامیدی کرد قطعا در مسیر رهبری قرار ندارد.

شجاعی افزود: سرتا سر فرمایشات مقام معظم رهبری در خراسان شمالی این نکته را به ما می گوید که می توانیم مشکلات خود را حل کنیم و هیچ مشکلی ،مشکل نیست و چنانچه ایشان در جایی دیگر می گویند به برکت قرآن و اسلام از مواضع خود کوتاه نمی آییم.

وی گفت: همه ما در درون یک نظام قرار داریم و مسیر هم مشخص است و من سعی می کنم شاگردی هر چند ضعیف در مکتب رهبری باشم. شجاعی اظهار داشت: نگاه دولت ،اعتدال است اما باز عده ای فشار می آورند باید به آنها بگوییم به چه چیزی ایراد میگیرید در حالیکه هدف همه ما کار کردن است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مقام معظم رهبری استان را دارای اقوام مختلف،مرزبانان شجاع، مردمانی با نشاط، پای کار ، با فرهنگ غنی و عمیق توصیف کردند که این داشته ها موجب می شود تا جوانان خراسان شمالی در هر نقطه ایران باشند به خود افتخار کنند و من نیز به خود افتخار می کنم که خدمتگزار این مردم هستم.

شجاعی اظهار داشت:عده ای بر خلاف مسیر رهبری حرکت می کنند که ما با آنان برخورد خواهیم کرد و با کسی هم تعارف نداریم هر چند من بارها گفته ام منتقد حق دارد و حضورش غنیمت است اما باید در مسیر صحیح و پیشرفت کشور حرکت کنیم.

وی ادامه داد: من نمی توانم کسی را قانع کنم تا دیگری را قبول داشته باشد چون هدف ما فقط کار کردن است. شجاعی تصریح کرد: تمام تلاش شبانه روزی ما این است که وظیفه خود را نسبت به مردم این استان انجام داده و امکانات رفاهی را که حق تمام مردم است فراهم آوریم. وی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر ۹ پرواز در استان فعال است خبر از نخستین پرواز به عتبات عالیات و نجف اشرف را از خراسان شمالی داد.