به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،رضا رجب زاده در افتتاح نمایشگاه روز ملی روستا و جشنواره انگور و اسب در روستای تیمورتاش بجنورد اظهار داشت: ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در دولت تدبیر و امید مصوب شد که سال گذشته خراسان شمالی نخستین استانی بود که توانست اعتبارات را جذب کند اما چرا بیش ار ۸۰ درصد این اعتبارات جذب دامداری ها شده است؟ و در این خصوص این انتقاد وارد است که چرا در حوزه صنایع تبدیلی علیرغم حمایت استانداری و تسهیلات ارزان قیمت تعاونیها و کشاورزان بهره لازم را نبرده اند .

وی با بیان اینکه وظیفه دولت،توانمندسازی و وظیفه مردم اجرایی کردن است ،افزود: صنایع تبدیلی با همت مردم ایجاد می شود برای مثال جشنواره گلاب گیری در کاشان که ثبت جهانی شده باعث جذب توریست و گردشگر خارجی شده است اما متاسفانه انگور با کیفیت این استان جایگاهی ندارد و شناخته شده نیست .

رجب زاده تصریح کرد: جشنواره های متعددی برگزار می شود اما کشاورزان می توانند تعاونی تشکیل داده و دولت با ارائه تسهیلات ارزان قیمت ،محصولات خود را عرضه کنند و این موضوع تشکیل تعاونی ها باید از سوی دهیاران مورد پیگیری جدی قرار گیرد و بدون شک صددرصد حمایت خواهیم کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: