به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،دکتر محمدعلی شجاعی در آیین پایانی دهمین جشنواره کارتون و کاریکاتور کشور، اظهار داشت: قبول دارم خراسان شمالی استان برخورداری نیست اما وجود هنرمندان و افرادی که به استعدادهای خود عشق می ورزند و موجب می شوند که استان ده سال این پایگاه را رها نکند باعث افتخار استان است.

دکتر شجاعی در ادامه خطاب به رییس حوزه هنری کشور حاضر در این آیین، گفت: جشنواره کارتون و کاریکاتور بین المللی شود و به پاس قدردانی تلاش ۱۰ ساله هنرمندان کاریکاتور خراسان شمالی در این حوزه دبیرخانه جشنواره دایمی این جشنواره به این استان برسد.

وی با قدردانی از تلاش های حوزه هنری کشور طی ۴۰ سال گذشته، تصریح کرد:  بعد از جنگ می طلبید پایگاهی برای تولیدات انقلابی شکل بگیرد و توسعه یابد و ما امروز ثمرات آن را در اقصی نقاط کشور و عرصه های بین المللی شاهد باشیم.

دکتر شجاعی مطرح کرد: توسعه رشته های مختلف در حوزه هنری این بخش را به مکانی برای هنرمندان انقلابی و پایبند به ارزش ها و آرمان های تبدیل کرده است که آنان صحنه ها ی ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی را برای نسل های آینده ثبت و ضبط کرده اند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به عنوان دهمین جشنواره کارتون و کاریکاتور با نام جوانی ایرانی، خاطر نشان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری محور و عامل اصلی حرکت را جوان ایرانی مومن می داند. 

دکتر شجاعی در پایان سخنان خود گفت: قطعا کاریکاتور و کارتون با زبان گویای خود می تواند جایگاه ویژه ای برای اعلام دغدغه های مردم باشد.