به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،مجید الهی راد بابیان اینکه این تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان نیازمند و آسیب‌پذیر در قالب وام‌های اشتغال، جهیزیه، کمک‌هزینه درمانی، مسکن، تحصیلی پرداخت‌شده است، افزود: چهار هزار و ۳۸۵ نفر از نیازمندان از این تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه درباره اردو‌های فرهنگی و زیارتی کمیته امداد نیز اظهار کرد: طی سال، اردوهای مختلفی برای خانواده‌ها پیش‌بینی‌شده است که در این اردو‌ها مطالب آموزشی بسیاری به آن‌ها ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری هزار و ۸۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد به اردو‌های زیارتی و فرهنگی اعزام‌شده و همچنین ۸۱۵ نفر از دانش آموزان و دانشجویان نیز در اردو‌های تربیتی مشارکت داشتند.

الهی راد در ادامه بیان کرد: از ابتدای سال جاری هزار نفر از مددجویان کمیته امداد این استان نیز از کانون‌های فرهنگی استفاده کردند.

وی در ادامه به پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته هزار و ۶۰۲ سری جهیزیه بااعتبار پنج میلیارد تومان به مددجویان پرداخت شد و امسال نیز ۶۰۰ سری جهیزیه بااعتبار دو میلیارد تومان به زوج‌های جوان نیازمند پرداخت‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی درباره کمک‌هزینه ازدواج نیز گفت: به هر زوج جوان تحت حمایت این نهاد به‌طور متوسط سه میلیون تومان کم‌هزینه ازدواج به‌صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: