به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،دکتر محمد علی شجاعی در جلسه بررسی مشکلات تفاهم نامه موسسه مالی اعتباری ملل در ارتباط با پروژه احداث گلخانه در شهرستان شیروان در مساحتی ۱۰۰ هکتاری اظهار داشت:من مخالف انجام فرآیند کار قانونی نیستم اما چرا مدیران اصرار به توضیح مسیر کار دارند زیرا کار یا شدنی هست یا نه.

وی افزود: وقتی سرمایه گذاری وارد استان می شود تحت هیچ شرایطی نباید رها شود زیرا از این طریق بحث اشتغالزایی و ایجاد درآمد مردم رونق میگیرد ضمن اینکه در این فرآیندها باید آثار توسعه را در استان مشاهده کرد.

شجاعی در خصوص پروژه بعدی احداث مجتمع گردشگری روستای بیگان شیروان در مساحتی ۱۵ هکتاری گفت: باید قانون رعایت و فرآیند کار انجام شود لذا در این پروژه سازمان های جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و فرمانداری شیروان در تسریع آن جدی تر عمل کنند.

وی در ارتباط با پروژه توسعه هنر صنعت فرش دستباف استان تصریح کرد: در این حوزه باید یک حرکت جهشی را شاهد باشیم لذا برای تهیه سوله فرش نباید در هیچ شهرستانی خستی انجام داد. شجاعی در ادامه افزود: باید حجم کار را بالا برد تا سرمایه گذار رغبت به سرمایه گذاری داشته باشد که البته می توان در کنار ظرفیت سوله دار قالی را در منازل دوردست با حضور نیروهای فعال هم در نظر گرفت.

وی در بخش دیگر سخنان خود طرح احداث و بهره برداری مجتمع گردشگری عمارت مفخم شهرستان بجنورد را بزرگترین طرح این حوزه اعلام کرد و افزود: باید در دهه فجر شاهد کلنگ زنی این طرح باشیم لذا تمام ادارات متولی باید تا سه روز آینده مسیر قانونی این طرح را مشخص و برای تایید به تهران ارسال شود.

گفتنی است: ایجاد و بهره برداری گاوداری هزار راسی در شهرستان فاروج و احداث گلخانه در شهرستان اسفراین از دیگر طرح های طرف قرارداد موسسه ملل است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: