به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،رضا رجب زاده در کارگروه ایمنی راه‌های استان، اظهار داشت: بهره برداری کامل از پروژه بزرگراه بجنورد جنگل گلستان یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری می باشد که باید تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد.

رجب زاده گفت: برای تحقق این مصوبه تاکنون اعتبارات لازم تخصیص یافته است و سهم اعتبارات سال ۹۸ نیز تا پایان سال به طور کامل تخصیص خواهد یافت.

وی ادامه داد: تا پایان سال جاری ۱۲ کیلومتر از محور بجنورد به جنگل گلستان زیر بار ترافیک خواهد رفت و بعد از آن مقطع به مقطع بهره‌برداری خواهیم داشت.

رجب زاده  وی در ادامه بر تجهیز ناوگان حمل و نقل جاده ای استان به سامانه پایش هوشمند سپهتن تاکید کرد و کفت: اداره کل راهداری استان بر نصب این سامانه بر وسایل حمل و نقل جاده به ویژه دارای محمولات خطرناک نظارت داشته باشد.

وی ادامه داد: حضور مردم در صحنه تصادفات و عدم رعایت نکات ایمنی برای اطفا حریق یکی از چالش ها می یاشد که ضمن اطلاع رسانی به مردم باید کلاس های آموزشی مشترک بین نیروهای امدادی و شهرداری ها در خصوص تشخیص نوع سوخت و نحوه تخلیه و انتقال مواد خطرناک برگزار شود.

رجب زاده در ادامه بر ایجاد تمهیدات لازم در استان برای پذیرش مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: امسال در مقایسه با سال گذشتهرزیرساخت های بهتری در حوزه راه و گردشگری در استان ایجاد شده است و باید در زمان باقیمانده نیز تقویت شود.

رجب زاده همچنین خطاب به اداره کل راه و شهرسازی استان بر آسفالت جاده و روکش نمودن راست گردهای تقاطع ارکان در محور بجنورد به اسفراین تا پایان سالجاری تاکید کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: