به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مجید الهی راد در جلسه جشن نیکوکاری با اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های استان گفت: ۵۴ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد، نیازمند کمک‌های خیران برای نیاز شب عید هستند.

 وی با اشاره به مشکلات نیازمندان در وضعیت اقتصادی امروز، افزود: هرچند کمک به نیازمندان جزو وظایف ذاتی این نهاد است اما به علت کمبود اعتبارات و تعداد زیاد مددجویان هم‌اکنون برای تأمین کالاهای موردنیاز شب عید و همچنین پوشاک آنان نیازمند کمک خیران هستیم.

وی با تأکید بر اینکه تمام تلاش کمیته امداد جلوگیری از تولید نظام‌یافته فقر در استان است، بیان کرد: تلاش ما این است فقر از حالت موروثی خارج شود.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به طرح‌های حمایتی و توجه به معیشت خانوارهای محروم خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این نهاد با اجرای طرح‌های مشارکتی مانند صدقات، اکرام ایتام، زکات و برگزاری جشن‌های ملی و مذهبی مانند جشن نیکوکاری و جشن عاطفه‌ها در حال خدمت‌رسانی به نیازمندان است.

وی با یادآوری اینکه هم‌اکنون هزار و ۴۰۰ بیمار زمین‌گیر و صعب‌العلاج نیازمند کمک هستند، ادامه داد: ۶ هزار و ۲۰۰ یتیم، وجود ۲۵ هزار زن سرپرست خانوار و همچنین بیش از ۷ هزار دانش‌آموز و دانشجو نیازمند تحت حمایت کمیته امداد در آستانه سال نو به‌شدت نیازمند کمک مردم هستند.

وی در ادامه به احداث مسکن نیازمندان و سیل‌زدگان استان طی سال ۹۸ اشاره و تصریح کرد: هم‌اکنون هزار و ۴۶۰ مسکن برای سیل‌زدگان استان در حال احداث است و علاوه بر این ۷۰۰ واحد دیگر نیز در مناطق مختلف استان در حال ساخت است.

الهی راد در ادامه بابیان اینکه یکی از موضوعات مهم امروز ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و نیکوکاری است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد در آستانه سال نو با اجرای جشن نیکوکاری در تلاش است زمینه کار خیر را فراهم کند.

وی به تهیه عیدانه برای خانواده‌های نیازمند در استان اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک تمامی مردم و خیران به ۵۴ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد سبد غذایی اهدا کنیم.

انتهای پیام/

سهرابی راد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: