به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،کتر سید احمد هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها نیز اظهار داشت: در شهرستان های بجنورد 61 نفر، شیروان 7 نفر، فاروج 5 نفر، مانه و سملقان 8 نفر، جاجرم 4 نفر، گرمه 3 نفر و اسفراین 33 نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.️

دکتر هاشمی با اشاره به تلاش های مجاهدانه کادر بهداشتی و درمانی این دانشگاه و تقدیر از آنان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون 52 نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی مرخص شده اند.

وی تاکید کرد: اگر مردم می خواهند گردش این ویروس مرموز در جامعه قطع شود و جان خود و عزیزانشان برایشان اهمیت دارد، باید در خانه بمانند و از منزل خود خارج نشوند.

وی افزود: آزمایش 238 نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون 152 بیمار مشکوک به ابتلا به کووید 19 در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

وی تاکید کرد: اگر مردم جان خود و عزیزانشان برایشان اهمیت دارد و می خواهند گردش این ویروس مرموز در جامعه قطع شود، باید در خانه بمانند و از منزل خود خارج نشوند.

دکتر هاشمی با اشاره با آغاز تعطیلات نوروزی اظهار داشت: انجام دید و بازدید های مرسوم در آیین نوروز باعث گسترش شدید ویروس کرونا می شود، لذا قرنطیه خانگی موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.

وی هشدار داد: یکی از خطرناک ترین اقدامات در این ایام رفتن به سفرهای غیرضروری بخصوص به استان های درگیر با این بیماری است.

دکتر هاشمی گفت: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: