شکر الله سلمان زاده امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ مورد جدید ابتلا در منطقه مشاهده و ثبت شد، افزود: این تعداد شامل ۳ نفر در آبادان، ۲۶ نفر از خرمشهر است و خوشبختانه شادگان فاقد ابتلا بود.

سلمان زاده بیان کرد: از این تعداد ۲ بیمار منجر به بستری(یک بیمار آبادانی و یک بیمار خرمشهری) شده و ۲۷ بیمار(آبادان ۲ نفر، خرمشهر ۲۵ نفر) دیگر به صورت سرپایی تشخیص داده شده اند که یا در منزل قرنطینه و تحت مداوای کادر درمان قرار گرفتند و یا در مرکز نفس تحت مراقبت هستند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: در حال حاضر ۷۰ بیمار بستری در بیمارستان ها در حال مداوا و مراقبت هستند.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان افزود: شمار مبتلایان جنوب غرب خوزستان تا کنون به ۷۹۳ مورد رسیده(۳۸۷ مورد سرپایی) که به تفکیک در آبادان ۳۷۱ مورد، خرمشهر ۳۲۷ مورد و شادگان نیز ۹۵ مورد است که از این تعداد ۶۸۸ نفر با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند.

فرمانده مقابله با کرونا ویروس جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: خوشبختانه در شبانه روز گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از بیماری کرونا نداشتیم و طبق آمار تعداد نهایی فوتی ها در این محدوده همان ۳۵ مورد روزهای گذشته است که به تفکیک شامل ۱۰ نفر در آبادان، ۲۳ مورد در خرمشهر و دو مورد در شادگان می شود.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان خوزستان ۷۶۴ بیمار، بهبود یافتگان ۶۶۰ فوت شدگان ۳۵ مورد و بستری شدگان نیز ۱۵۹ بیمار اعلام شده بود.(جزییات)

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: