شکر الله سلمان زاده امروز پنج شنبه یکم خرداد ماه ۹۹ در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ مورد جدید ابتلا در منطقه مشاهده و ثبت شد، اظهار کرد: این تعداد شامل ۵ نفر در آبادان و ۸ نفر از خرمشهر است و خوشبختانه در شادگان موردی از ابتلا مشاهده نشد.

سلمان زاده بیان کرد: از این تعداد ۱۰ بیمار(آبادان ۴ و خرمشهر ۶ مورد) به صورت سرپایی تشخیص داده شده اند که یا در منزل قرنطینه و تحت مداوای کادر درمان قرار گرفتند و یا در مرکز نفس تحت مراقبت هستند و یک بیمار از آبادان و دو بیمار از خرمشهر نیز بستری شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: در حال حاضر ۴۲ بیمار کرونا مثبت در بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان بستری و در حال مداوا و مراقبت هستند.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان افزود: شمار مبتلایان جنوب غرب خوزستان تا کنون به ۸۱۱ مورد رسیده(۴۰۱ مورد سرپایی) که به تفکیک در آبادان ۳۸۰ مورد، خرمشهر ۳۳۶ مورد و شادگان نیز ۹۵ مورد است که از این تعداد ۷۲۸ نفر با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند.

فرمانده مقابله با کرونا ویروس جنوب غرب خوزستان در پایان بیان کرد: متاسفانه در شبانه روز گذشته ۵ مورد جدید فوتی ناشی از بیماری کرونا داشتیم(آبادان یک نفر، خرمشهر ۳ نفر و شادگان نیز یک نفر) و طبق آمار تعداد نهایی جان باختگان در این محدوده به ۴۱ مورد افزایش یافت که به تفکیک شامل ۱۲ نفر در آبادان، ۲۶ مورد در خرمشهر و ۳ مورد در شادگان می شود.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان خوزستان ۷۹۸ بیمار، بهبود یافتگان ۷۱۴ فوت شدگان ۳۶ مورد و بستری شدگان کرونا مثبت نیز ۴۸ بیمار اعلام شده بود.(جزییات)

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: