به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، علی احسان پور امروز جمعه دوم خرداد ماه ۹۹ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به افزایش میزان غربالگری کرونا در خوزستان در شبانه روز گذشته(یکم تا دوم خرداد ماه) تعداد ۴۹۴ مورد قطعی ابتلا به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد که فعالیت برای شناسایی هر چه بیشتر مبتلایان و جداسازی آنان از افراد سالم ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه با احتساب این موارد شمار مبتلایان خوزستان به ۹ هزار و ۴۰۵ مورد افزایش یافت، گفت: آمار تفکیک ابتلا در شبانه روز گذشته شامل اهواز ۲۴۳ بیمار(۷۲ مورد بستری و ۱۷۱ مورد قرنطینه خانگی)، دزفول ۵۱ بیمار(۱۷ مورد بستری و ۳۴ مورد قرنطینه خانگی)، شوش ۳۰ بیمار(۴ مورد بستری و ۲۶ مورد قرنطینه خانگی)، خرمشهر ۲۴ بیمار(۸ مورد بستری و ۱۶ مورد قرنطینه خانگی)، رامهرمز ۲۰ بیمار(۳ مورد بستری و ۱۷ مورد قرنطینه خانگی)، شوشتر ۱۹ بیمار(۱۶ مورد بستری و ۳ مورد قرنطینه خانگی)، کارون ۱۷ بیمار(۷ مورد بستری و ۱۰ مورد قرنطینه خانگی)، ماهشهر ۱۶ بیمار(۱۱ مورد بستری و ۵ مورد قرنطینه خانگی)، رامشیر ۱۲ بیمار(یک مورد بستری و ۱۱  مورد قرنطینه خانگی)، آبادان ۱۰ بیمار(۵ مورد بستری و ۵ مورد قرنطینه خانگی)، دشت آزادگان ۸ بیمار(۶ مورد بستری و ۲ مورد قرنطینه خانگی)، باوی ۶ بیمار(۵ مورد بستری و یک مورد قرنطینه خانگی)، مسجدسلیمان ۶ بیمار(۴ مورد بستری و ۲ مورد قرنطینه خانگی)، امیدیه و ایذه هر کدام ۶ بیمار( یک مورد بستری و ۵ مورد قرنطینه خانگی)، لالی ۶  مورد قرنطینه خانگی، هویزه ۵ مورد قرنطینه خانگی، شادگان ۴ مورد قرنطینه خانگی،  اندیمشک ۳ بیمار(۲ بستری و یک مورد قرنطینه خانگی) و گتوند نیز ۲ مورد قرنطینه خانگی می شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: بر این اساس، از مجموع ۴۹۴ بیمار جدید، ۳۳۱ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۶۳ بیمار نیز بستری شدند.

 احسان پور با ابراز تاسف از فوت ۱۲ مورد جدید ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته استان خوزستان، بیان کرد: در مجموع شمار متوفیان ناشی از این بیماری به ۴۲۰ مورد افزایش یافته است.

او با اشاره به رشد جمعیت بهبود یافتگان و ترخیص شده ها به ۸ هزار و ۱۶۷ نفر، اضافه کرد: در حال حاضر ۸۱۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تحت درمان هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: همچنان از مردم گرامی درخواست می شود تا در راستای تامین سلامت خود و خانواده، جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند و از برگزاری رسم و رسومات و دید و بازدیدهای مربوط به عید سعید فطر پرهیز کنند.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان خوزستان ۸۹۱۱ بیمار،  بهبود یافته و ترخیص شدگان ۷۶۶۰ نفر، بستری شدگان ۸۴۳ بیمار و فوت شدگان ۴۰۸ مورد اعلام شده بود.(جزییات)

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: