به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی در پایان نشست هیات امنای دانشگاه فرهنگیان خوزستان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه ساختمان فاطمه زهرا(س) که سال گذشته تفاهم کرده بودیم ساخته و تجهیز شود، با هزینه شش و نیم میلیارد تومان ساخت و تجهیز شد.

او گفت: مرکز حجاب هم از طرف دانشگاه فرهنگیان با سه میلیارد تومان هزینه ساخته شد و دانشگاه های فرهنگیان خوزستان در شهرهای مختلف استان در حال راه اندازی است.

استاندار خوزستان افزود: امروز در این نشست با بررسی های صورت گرفته تصویب شد که در شوشتر و ایذه نیز دانشگاه فرهنگیان راه اندازی شود.

نماینده عالی دولت در خوزستان بیان کرد: یک تفاهمی با هم داشتیم که با توجه به اینکه تعداد معلمان ما کمتر از استاندارد است برای اینکه جبران کرده و جای بازنشسته ها را نیز پوشش دهیم مجوز و ردیف ۵ هزار معلم برای دانشگاه فرهنگیان استان امسال صادر شد و ما به ازای آن پنج میلیارد تومان تقبل می‌کنیم که فاز دوم ساختمان فاطمه زهرا(س) ساخته و تکمیل شود.

شریعتی در پایان اضافه کرد: همچنین یک مرکز خیرساز در بهبهان که خیر آن ۳۰ درصد هزینه را تقبل کرده و ۴۰ درصد آن را ما و ۳۰ درصد از هزینه را دانشگاه ‌فرهنگیان تامین می کند ساخته می شود و امیدواریم شرایط را برای اینکه بتوانیم ۵ هزار دانشجوی جدید را پذیرش کنیم، مهیا نماییم.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: