به گزارش خبرنگار برنا از اندیمشک ظهر امروز شنبه جلسه شورای اداری شهرستان اندیمشک با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با حضور پیمان جهانگیری فرماندار، فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی و مسوولین ادارات این شهرستان در سالن ورزشی شهید سروندی برگزار ‌شد.

در این نشست فرماندار اندیمشک به ارایه آمار برخی از پروژها پرداخت و اظهار کرد: در سال های گذشته با بودجه های تخصیص یافته و تلاش نماینده شهرستان برای کسب بودجه بیشتر توانستیم پروژه های متعددی را به پایان برسانیم.

او گفت: ۹۰ پروژه برای سال پیش رو طراحی شده که بخشی از این پروژها در مرحله اجرا هستند.

جهانگیری در خصوص مقابله با بیماری کرونا افزود: خوشبختانه با درایت و همکاری مردم و مسوولین شهرستان این بیماری در اندیمشک کنترل شده و شاهد آن هستیم تعداد مبتلایان در شهرستان بالا نیست.

در ادامه نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت روز قدس و آزادسازی خرمشهر و تبریک عید سعید فطر اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا جهان را تحت شعاع قرار داده و اندیمشک هم از این معضل مستثنا نبوده است، اما با درایت مسوولین و هوشیاری مردم تا کنون توانسته ایم از بحرانی شدن شهرستان جلوگیری کنیم.

او گفت: اندیمشک در روزهای ابتدایی شیوع این ویروس منحوس بدون توجه به برخی بی تدبیری ها اقدامات لازم برای  فاصله گذاری اجتماعی و مسدود سازی برخی از مسیر های تردد را در دستور کار قرار داد.

حسنوند با اشاره به ضرورت داشتن برنامه برای آینده شهرستان و استان افزود: تمامی مسوولان چه در استان و چه در شهرستان باید برای دوران پسا کرونا برنامه داشته باشند، دشمن در کمین نشسته تا با نفاق پراکنی مشکلاتی برای مردم و نظام بوجود آورد و همه وظیفه داریم با رفع مشکلات مردم این اقدام دشمن را خنثی کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما نمی توانیم بی تفاوت باشیم همه در برابر این مردم و این نظام مسوولیم و باید تلاش کنیم دغدغه های مردم رفع شود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسوولین شهرستان باید در خصوص موانع پیش روی پروژه ها و زمان افتتاح آن ها صحبت کنند و صریح بگویند چه اقدامی برای رفع این موانع کرده اند، نه اینکه به ارایه آمار بسنده کنند.

او با بیان اینکه برخی ادارات محور توسعه شهرستان هستند اضافه کرد: اداراتی داریم که شاید پروژه عمرانی خاصی نداشته باشند اما محور توسعه هر شهرستان هستند، اداراتی مانند صنعت، معدن و تجارت و محیط زیست از جمله این ادارات بوده و نیاز هست که با جدید به دنبال جذب سرمایه گذار و تسهیل در روند سرمایه گذاری شوند.

حسنوند افزود: وظیفه ما مبارزه بی امان با بیکاری در شهرستان است، بیکاری بزرگترین آفت جامعه و مهمترین دغدغه مردم و خانواده ها است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، افزود: شهرستان اندیمشک از سه رودخانه کرخه، دز و بالا رود بهرمند است، اما تا کنون اقدامات لازم جهت بهربرداری مناسب از این منابع در جهت اشتغال زایی صورت نگرفته و این مهم بر عهده مدیران سدها است که در جهت بهرمندی از این منابع و ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری گام بردارند.

او گفت: توسعه و پیشرفت نیازمند کار جهادی دست و مسوولین باید به صورت شبانه روزی برای رفع نیاز های مردم در تلاش باشند.

حسنوند با تاکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع یک ضرورت و اصل مهم است، بیان کرد: مدیران موظف به احترام گذاشتن به مردم و رفع نیاز و مشکلات آنان هستند، مدیری که به دنبال رفع مشکلات است روزها در اداره و شب ها در حال سرکشی به پروژه ها است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید مجدد بر بیکاری جوانان افزود: دوباره و چند باره تکرار می کنم ما وظیفه داریم برای رفع دغدغه مردم تلاش کنیم، بیکاری مهم ترین دغدغه جوانان است و باید ریشه بیکاری در اندیمشک خشکانده شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: