به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، علی احسان پور امروز چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۹۹ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش های ادامه دار و شبانه روزی کارشناسان مراکز بهداشتی و درمانی، از دیروز تا امروز(۶ لغایت ۷ خرداد) تعداد ۵۸۸ مورد ابتلای قطعی به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه با احتساب این موارد شمار مبتلایان خوزستان به ۱۲ هزار و ۲۰۸ مورد افزایش یافت، افزود: بر این اساس، از مجموع ۵۸۸ مورد جدید، ۴۴۹ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۳۹ بیمار نیز بستری شدند که نشان می دهد، با گسترش نظام غربالگری، بیش از ۷۵ درصد بیماران در مراحل اولیه شناسایی می شوند.

احسان پور با ابراز تاسف از فوت ۱۷ مورد جدید ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته استان خوزستان، بیان کرد: در مجموع شمار متوفیان ناشی از این بیماری به ۴۹۸ مورد افزایش یافته است.

او با اشاره به رشد جمعیت بهبود یافتگان و ترخیص شده ها به ۱۰ هزار و ۸۶۴ نفر، اضافه کرد: در حال حاضر ۸۶۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تحت درمان هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان افزود: با توجه به اعلام بازگشایی ادارات و فعالیت اصناف کم خطر، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، توجه ویژه به پروتکل های بهداشتی توسط اصناف و مردم و پرهیز از حضور در هرگونه تجمع، جهت کاهش خطر ابتلا به این بیماری، همچنان مورد تاکید است و تنها راه ریشه کنی این بیماری، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان خوزستان ۱۱۶۲۰ بیمار،  بهبود یافته و ترخیص شدگان ۱۰۳۳۳ نفر، بستری شدگان ۸۰۶ بیمار و فوت شدگان ۴۸۱ مورد اعلام شده بود.(جزییات)

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: