به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، اکبر محمدى با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح موسوم به توسعه فوتبال جوانان نخبه در آسیا مربوط به کنفدراسیون فوتبال آسیا که شاخصه و آیتم هاى متعددى است. در این طرح نحوه فعالیت آکادمى‌ها، تجهیزات، استعدادها، نیروى انسانى، کیفیت مربیان، تیم‌هاى ملى و موارد دیگر بررسى مى‌شود و ما در این بخش ابتدا بر مبناى امکانات سخت افزارى مجموعه آکادمى و مرکز ملى فوتبال همچنین دو باشگاه فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان را با ارایه کلیه مستندات و مدارک معرفى کردیم.

او گفت: در نشست مشترک با آقاى لاسلو نماینده AFC به صورت ویدیو کنفرانس ابتدا مدارک سپاهان مورد بررسى و ارزیابى قرار گرفت و در نشست هاى بعدى مدارک و مستندات باشگاه فولاد مورد ارزیابى قرار مى‌گیرد.

رییس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در پایان افزود: هدف این است که شرایط و موقعیت فعلى این آکادمى ها به عنوان نمونه بررسى و با الگوهاى استاندارد مطابقت داده شود تا در مسیر رفع نقاط ضعف و استانداردسازى آکادمى هاى فوتبال در کشور اقدام کنیم.

لازم به ذکر است که تیم های امید و جوانان باشگاه فولاد خوزستان در فاصله یک هفته تا پایان مسابقات در رده نخست قرار دارند و همچنین تیم‌های نوجوانان و نونهالان نیز در جمع چهار تیم برتر قرار گرفته است. آکادمی فولاد بیشترین نماینده در تیم‌های بزرگسالان فولاد، فولادنوین و دیگر تیم‌های ایران را در بین تمام آکادمی‌ها دارد و در یک‌سال گذشته بیش از چهارده بازیکن در رده‌های مختلف تیم‌های ملی پایه داشته است.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: