به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، علی احسان پور امروز جمعه ۹ خرداد ماه ۹۹ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه های تشخیص کرونا در خوزستان، از دیروز تا امروز(۸ لغایت ۹خرداد) تعداد ۷۴۰ مورد ابتلای قطعی به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه با احتساب این موارد شمار مبتلایان خوزستان به ۱۳ هزار و ۵۲۸ مورد افزایش یافت، افزود: بر این اساس، از مجموع ۷۴۰ مورد جدید، ۵۲۲ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۲۱۸ بیمار نیز بستری شدند.

احسان پور با ابراز تاسف از فوت ۱۶ مورد جدید ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته استان خوزستان، بیان کرد: در مجموع شمار متوفیان ناشی از این بیماری به ۵۳۰ مورد افزایش یافته است.

او با اشاره به رشد جمعیت بهبود یافتگان و ترخیص شده ها به ۱۲ هزار و ۷۶ نفر، اضافه کرد: در حال حاضر ۹۲۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تحت درمان هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان افزود: همانطور که قبلا هشدار داده شده بود، عدم توجه به رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی توسط برخی از مردم و انصاف و حضور در تجمعات، باعث انتشار هر چه بیشتر این بیماری می شود و نیاز است تا مردم عزیز بیش از گذشته و به شکل جدی نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی اقدام کنند.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان خوزستان ۱۲۷۸۸ بیمار، بهبود یافته و ترخیص شدگان ۱۱۴۵۲ نفر، بستری شدگان ۸۲۲ بیمار و فوت شدگان ۵۱۴ مورد اعلام شده بود.(جزییات)

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: