عبدالنبی سواعدی در حاشیه راه اندازی مرکز کارآموزی بین کارگاهی فنی و حرفه‌ای شرکت نیشکر دعبل خزاعی اظهار کرد: این مرکز به منظور گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تامین نیروی انسانی ماهر مورد نیاز شرکت ایجاد شده است.

به گفته او، تمام آموزش‌های مهارتی قابل ارایه در این مرکز تحت نظارت و هدایت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با اشاره به ظرفیت آموزشی ۳۰۰ هزار نفر ساعتی این مرکز افزود: ایجاد مراکز آموزش بین کارگاهی و آموزشی ضمن کار سبب صیانت از نیروی کار و ارتقای مهارت کارگران می‌شود.

سواعدی بیان کرد: در مرکز کار آموزی بین کارگاهی شرکت نیشکر دعبل رشته‌های کشاورزی، صنایع شکر، برق، مکانیک، مدیریت صنایع و سایر رشته‌های مورد نیاز کارگران، کارکنان و سرپرستان واحدها آموزش ارایه خواهد شد.

او اضافه کرد: در صورت راه اندازی مراکز مهارتی توسط واحدهای صنعتی، امکان استفاده آنان از معافیت‌های تبصره دو ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد.

این مقام مسوول گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی که مایل به ایجاد مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی هستند، می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به مراکز آموزشی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان در پایان، با بیان اینکه با همکاری آموزشی صنایع و صنوف می‌توان زمینه ارتقای سطح علمی و مهارتی شاغلان را فراهم کرد، افزود: پیشتر در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، مراکز کارآموزی بین کارگاهی و جوار کارگاهی سلمان فارسی، امام خمینی، کارون وامیر کبیر راه اندازی شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: