به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی در آیین رونمایی از دو طرح پژوهشی ارزیابی برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس و کتابچه برش استانی سند تحول بنیادین که شامگاه دوشنبه ۱۶ تیرماه برگزار شد، اظهار کرد: نتایج یافته های پژوهشی به دست آمده از تحقیقات صورت گرفته توسط اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان، زمینه ساز هدایت هوشمندانه فعالیت های تربیتی شده است که این اقدام کاری بسیار وزین و اثربخش است.

او با بیان اینکه تحقیقات کاربردی راهگشای بسیاری از مشکلات در حوزه آسیب های اجتماعی است؛ گفت: اقدامات اثربخش آموزش و پرورش خوزستان در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایمن کردن دانش‌آموزان و افزایش تاب آوری آنها در برابر آسیب های اجتماعی گامی مهم تاثیرگذار در این بخش است و تحقق این هدف تنها با تکیه بر نتایج یافته های پژوهش های کاربری محقق می شود.

استاندار خوزستان افزود: در طرح های پژوهشی صورت گرفته توسط اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان مدارس پر خطر و آسیب پذیر در حوزه آسیب‌های اجتماعی مشخص شده است که این اقدام زمینه فعالیت هوشمندانه متولیان این حوزه را میسر کرده است.

شریعتی با اشاره به تدوین برش استانی سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: حرکت به سمت تمرکز زدایی و نفی آن، مدرسه محوری، تناسب اثربخش با سیاست‌های کلی سند تحول و تلاش برای تحقق تربیت اسلامی بر مدار سند تحول از مهمترین ویژگی‌های عملکردی این برش استانی است.

استاندار خوزستان در پایان اضافه کرد: تربیت دانش آموزانی خلاق، جستجوگر، پژوهشگر و پرهیز از کتاب محوری و حفظیات صرف باید در دستور کار متولیان تعلیم و تربیت استان قرار گیرد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: