به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، محمدباقر قالیباف عصر امروز سه‌شنبه ۱۱ شهریور ماه پس از بازدید از پروژه فولادسازی شادگان در جمع خبرنگاران با اشاره به فرصت‌های گسترده استان خوزستان در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، توریست و تجارت، اظهار کرد: با وجود تمام این ظرفیت‌ها و استعدادها، مشکلات استان خوزستان بسیار زیاد است که این به سیاست‌گذاری‌ها و رویکردها برمی‌گردد.

او گفت: متاسفانه در شرایط کنونی بسیاری از فرصت‌ها به تهدید تبدیل شده و این مسیله مشکلاتی را ایجاد کرده که حل آن نیازمند تدبیر است.

رییس قوه مقننه با اشاره به نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ و برنامه‌ هفتم توسعه کل کشور، افزود: قطعا در این قوانین استان خوزستان به طور ویژه دیده می‌شود تا مشکلات این بخش تا حدود زیادی رفع شود.

قالیباف بیان کرد: همچنین در برنامه هفتم توسعه احکامی را خواهیم دید تا مباحث مهم استان از جمله صنعت، آب و فاضلاب و کشاورزی دیده و حمایت شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده استان خوزستان در حوزه کشاورزی، تصریح کرد: خوزستان ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی دارد که در صورت حمایت می‌تواند باعث ارتقای امنیت غذایی کشور شود.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: