به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی در پیامی در گذشت حضرت آیت الله العظمی یوسف صانعی را تسلیت گفت.

متن پیام استاندار خوزستان به شرح ذیل است:

اناالله و انا الیه راجعون

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ

بار دیگر این کلام امیر سخن و امام مؤمنان، از فراسوی تاریخ آمد و مصداقی در زمانه و زمینه ی ما یافت.

مرجع عالی جهان تشیع، فقیه نو اندیش، حضرت آیت الله العظمی یوسف صانعی اعلی الله مقامه الشریف، دار فانی را وداع گفت و خیل پویندگان حیات طیبه مؤمنانه را به سوگ نشاند و خسارتی جبران ناپذیر بر قامت ستبر این مکتب وارد شد.

آن فقیه متبحر، یکی از اصحاب خاص امام راحل بود که پس از سال ها تلاش در دوران نهضت ضد ستم شاهی، در بنای بلند نظام اسلامی نیز پاکبازانه دل به عرصه های خطیر آن دوران داد و پس از رحلت آن احیاگر اسلام، با کوله باری از تجربه ی فقاهت در میادین مدیریت و قضاوت، رو به سوی تفقه بیشتر در میراث عظیم مکتب جعفری کرد و در قریب به سه دهه اخیر یکی از پیشتازان نگاه نوآورانه فقهی و اجتهاد پویا در جهان تشیع شد.

آن مجاهد فقیه، با فهم دقیق و روز آمد خویش، به مانند مراد و معلم خود، نمونه ای دیگر از حریت روحانیت شیعه بود که با علم خود خدمات پویائی را از فهم عمیق اسلام گشود و با عمل خویش، الگویی از پاسداشت کرامت انسان به جای گذاشت.

اینجانب، این ضایعه عظمی را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید، علما، حوزه های علمیه شیعه، ملت شریف و دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی و مقلدین ایشان و بیت مکرمشان تسلیت عرض کرده و سوگ مندانه از حضرت احدیت، علوّ درجات برای آن فقیه وارسته و هم نشینی با اولیاء الهی را مسئلت دارم.

 

غلامرضا شریعتی

استاندارخوزستان

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: