به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، اسمعیل زمانی امروز در نخستین همایش نقش عشایر در دفاع مقدس که با حضور دریادار تنگسیری، استاندار خوزستان، جمعی از مسوولان استانی و منطقه ایی و شیوخ و عشایر آبادان و خرمشهر در سالن همایش های سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار کرد: عشایر غیور نمونه‌های شاخص و بی‌نظیر فداکاری در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس هستند و خداوند متعال در دنیا و آخرت اجر این فداکاری‌ها را می‌دهد.

او گفت: ایده تشکیل بسیج در اوایل جنگ مطرح شد و شروع کننده آن نیز شیوخ عشایر بودند، آنها با حضور خود در جنگ تحمیلی و در مرزها کمبود نیروهای نظامی را جبران کردند.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند با تاکید بر اینکه جایگاه عشایر در تاریخ اسلام، ایران و در استان خوزستان، جایگاهی موثر و قابل تجلیل است، افزود: این جایگاه بخش عظیمی از تاریخ ایران و تحولات آن را در خود جای داده است.

مدیره سازمان منطقه آزاد اروند اضافه کرد: صدام در آغاز جنگ خیال پیروزی سریع و تصرف سه روز خوزستان را در سر پرورانده بود، اما با شروع جنگ تحمیلی تمام معادلاتش به هم ریخت و عشایر از ناموس و کشور جانانه دفاع کردند.

زمانی بیان کرد: برخی از عشایر با وجود آتش باران دشمن، منطقه و دیار خود را ترک نکردند و در زمانی که نیاز به مدیریت جنگ‌زده‌ها بود نیز دوشادوش نظام مدیریت خوبی از خود بر جای گذاشتند.

او گفت: عشایر همیشه با شهامت بوده‌ و در طول تاریخ ثابت کردند که پیرو مکتب اسلام ناب محمدی هستند و در جنگ تحمیلی نیز در خط مقدم جنگ حاضر شده و شهدای زیادی تقدیم انقلاب کردند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند در پایان افزود: عشایر در دفاع از نظام جمهوری اسلامی همواره پیشگام هستند و در تامین امنیت کشور به ویژه در مناطق مرزی نقش بسیار مهمی را ایفا می نمایند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: