نجمه سید آقامیری ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این برنامه در هشت استان کشور با همکاری دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوره‌های چهار ماهه انجام خواهد شد که استان خوزستان  یکی از این  هشت استان است.

او گفت: ۲۱۸ کودک زیر ۵ سال مبتلا به سو تغذیه که خانواده آنها عضو نهادهای حمایتی شهر و روستا نیستند به نسبت تعداد خانوار خود بین یک میلیون و دویست تا یک میلیون و هشتصد هزار تومان برای تهیه اقلام غذایی به حساب سرپرست خانوار  آنها واریز شد.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان در خصوص رسیدگی‌های ادامه دار در مورد این گروه از افراد افزود: پس از پرداخت وجه، پیگیری خرید و مصرف موادغذایی و نهایتا پیگیری افزایش وزن کودکان از طریق مراقبین سلامت و کارشناسان تغذیه مرکز بهداشت شهرستان آبادان انجام می‌گیرد.

سید آقامیری در پایان ضمن دعوت شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: کارشناسان سامانه‌ ۱۹۰ به منظور ثبت شکایات بهداشتی و سامانه ۴۰۳۰ برای ارایه مشاوره‌های تغذیه، پیشگیری از بیماری، مراقبت‌های سلامت روان و بارداری آماده یاری به همشهریان هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: