به گزارش خبرنگار برنا از اهواز به نقل از باشگاه فولاد،  باشگاه فولاد خوزستان در فصل ۹۹-۹۸ رقابت های فوتبال پایه ای کشور موفق به کسب دو عنوان قهرمانی کشور در رده های جوانان و امید شد و تیم های نونهالان و نوجوانان آن نیز موفق شدند به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود کنند و چنانچه محدودیت های بوجود آمده و لغو دیدارها به دلیل جلوگیری از انتشار بیماری کووید ۱۹ نبود چه بسا فولاد می توانست همچون سال های قبل یکی از برندگان عنوان قهرمانی در این دو رده سنی نیز باشد.

با این وجود انتشار لیست دعوتی ها به اردوی تیم ملی نوجوانان، بار دیگر حکایت نگاه از بالا به پایین پایتخت نشینان به تیم های شهرستانی و نادیده گرفتن توان بالای موجود در باشگاهی مانند فولاد خوزستان که در سال های اخیر دو بار به عنوان برترین آکادمی فوتبال ایران شناخته شده، دارد.

تکرار این رفتار و این سیاست های تبعیض آمیز، اینک صدای بسیاری از پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال استان خوزستان را در آورده و سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان نیز با انتشار پستی انتقادی در صفحه شخصی خود به آن واکنش نشان داده است.

آذری در اینباره نوشته است: "فدراسیونی که باشگاه های سازنده را نمی‌بیند. لیست تیم ملی نوجوانان را که دیدم شوکه شدم. از مهد فوتبال سازنده ایران فولاد خوزستان با تمامی سرمایه گذاری، تلاش شبانه روزی صرفا یک نوجوان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شده است و باز هم یک اشتباه استراتژیک دیگر، لیستی که در ابتدا برای فدراسیون فوتبال آسیا رد شده است را در مراحل بعد نمی توان تغییر داد. سازندگی شعاری که در حد باشگاه ها می ماند. آقای عبدی آیا باید حتما مرکز نشین باشند تا ملی پوش باشند. وقتی در رسانه ملی باشگاه‌ها را زیر سوال می برید که سازندگی نمی کنند حتی به این فکر نمی کنید که باشگاهی به نام فولاد وجود دارد؟ تبعیض تا کی؟ خوزستان مهد سازندگی است آقایان، از جایتان بلند شوید و نگاهی به اطراف این کشور بکنید، شعاع دیدتان را گسترش بدهید علما."

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: