به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، مهدی جمالی‌نژاد در حاشیه گردهمایی شهرداران خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، اجرای پروژه‌های خدماتی شهرداری‌ها را به ویژه در استان خوزستان تسهیل می‌بخشد.

او به سال پایانی فعالیت دولت و همچنین دوره فعلی شورا و شهرداری‌های کشور اشاره‌کرد و گفت: در شهرهای متعدد استان خوزستان پروژه‌های شهری متعددی وجود دارد که نیمه تمام مانده‌اند و با توجه به این موضوع قرار است در قالب مساعدت‌های بلاعوض، این طرح‌ها تا پایان دوره فعلی شهرداری‌ها تکمیل و بهره‌برداری شوند.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: علاوه بر این از شهرداران خواسته می‌شود از تعریف پروژه‌های جدید خودداری کنند و تکمیل طرح‌های نیمه تمام را در اولویت کاری خود قرار دهند.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه تسهیلات بانکی به پروژه‌های زودبازده و درآمدزای شهرداری‌ها اختصاص می‌یابد، به شهرداران شهرهای استان خوزستان توصیه کرد از این ظرفیت برای تقویت افزایش درآمدها و همچنین ارایه خدمات شهری بهتر به مردم استفاده کنند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه شهرداری ها ۳۵۰ نوع خدمات متنوع ارایه می‌کنند، اضافه کرد: همزمان مطالبات مردم از این نهاد عمومی بسیار زیاد است.

او ادامه‌ داد: در راستای رسیدگی به مطالبات مردم، سازمان شهرداری و دهیاری‌ها تلاش می‌کند تا در حوزه‌های نرم‌افزاری و تجهیزاتی از شهرداری‌ها حمایت کند.

جمالی نژاد به بخشی از دغدغه‌های مهم شهرداری‌های خوزستان اشاره‌کرد و افزود: تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و توقف پروژه‌های عمرانی از جمله مشکلات مطرح شده در این سفر بود که امیدواریم با مساعدت‌های دولت، بخشی از آنها برطرف شود.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در پایان همچنین در خصوص مطالبات شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی، بیان‌ کرد: مهمترین این مطالبات در استان خوزستان مربوط به وزارت نفت است که پرداخت آنها باید با جدیت پیگیری شود.

لازم به ذکر است که تعداد زیادی از شهرداری‌های استان خوزستان در زمینه پرداخت حقوق کارکنان با کسری بودجه روبه‌رو هستند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: