به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، در این آیین که با فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در سینما مهر آبادان برگزار شد، ۴۶ پزشک جدید برای شروع به کار در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان معرفی شدند.

پزشکان متخصص رشته‌های بیهوشی، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، رادیوتراپی، رادیولوژی، زنان و زایمان، چشم، پوست، ارتوپدی، بیماری‌های اعصاب، بیماری‌های داخلی، بیماری‌های عفونی، قلب و عروق، پزشکی هسته‌ای، توانبخشی، روانپزشکی، طب اورژانس، کودکان، گوش و حلق و بینی، آسیب‌شناسی و ارولوژی بعد از این آیین به صورت رسمی در آبادان، خرمشهر و شادگان آغاز به کار کردند.

قایم مقام دانشکده علوم پزشکی آبادان در این آیین ضمن خیرمقدم به پزشکان جدید اظهار کرد: در دوره‌ای که شکل نفس کشیدن ما را کرونا مدیریت می‌کند، مجبور شدیم شکل مراسم استقبال از پزشکان متخصص جدید را تغییر بدهیم و با فاصله در خدمت شما باشیم.

دکتر حجت‌اله جانبی خطاب به پزشکان جدید الورود با اشاره به این مهم که تمام قد در برابر دانش شما تعظیم می‌کنیم، بیان کرد: به جایی تشریف آوردید که به تقدس و تبریک آن ایمان داریم، فارغ از مباحث مذهبی و ملی که الویت هستند، حتی اگر با نگاهی انسانی به آبادان و خرمشهر بنگریم، متوجه می‌شویم که در متبرک‌ترین خاک حاضر هستیم.

این مقام مسوول دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: آرزو می‌کنم با همدلی و هماهنگی دردی را از آلام مردم صبور منطقه کم کنیم، مردم شریف شادگان نیز مردمی صبور، نجیب و قدرشناس هستند که اگر یک قدم برای آنها بردارید آنها ۱۰۰ قدم جبران خواهند کرد.

جانبی در پایان با بیان اینکه حضور در این منطقه در دفتر افتخارتان ثبت خواهد شد، اضافه کرد: همچنان در این منطقه محدودیت‌هایی وجود دارد که امیدوار هستیم با حضور شما عزیزان بر آنها غلبه کنیم.

در ادامه معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز در این آیین اظهار کرد: امسال بعد از رایزنی های متعدد با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موفق به جذب ۴۶ پزشک متخصص برای حضور در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان شدیم.

دکتر هوشان شریعتی بیان کرد: نیروهای جدید، پزشکانی تازه نفس هستند که به مجموعه درمان و بهداشت ما کمک شایانی خواهند کرد.

او با تاکید بر این موضوع که بیماری کووید ۱۹ همچنان شهروندان جنوب غرب خوزستان را مبتلا می‌کند، افزود: حضور پزشکان جدید می‌تواند در مسیر مبارزه با ویروس کمک شایانی را به مجموعه سلامت منطقه کند.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه کرد: خوشبختانه نه تنها در بخش تخصصی کمبود هیچ رشته و پزشکی را در منطقه احساس نمی‌کنیم بلکه بیشتر از ظرفیت نیز در محدوده فعالیت ما پزشک متخصص حضور دارند که از ایشان در سایر موارد درمانی و آموزشی استفاده می‌کنیم.

شریعتی در پایان تصریح کرد: همکاران بنده در رشته‌های فوق تخصصی هنوز تقسیم نشدند. با معاونت آموزشی رایزنی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته است و در هفته‌های آینده از حضور ایشان هم در دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره‌مند خواهیم شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: