به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، سعید آذری ضمن عرض تسلیت درگذشت پیشکسوت وزنه‌بردازی ایران و قهرمان سابق آسیا"سعید حمزه نساج"، در خصوص اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران و نامه فیفا اظهار کرد: از تلاش دوستان برای حل مشکلات اساسنامه تقدیر می‌کنیم، همانگونه که ابتدا گفتم اساسنامه دچار اشکالاتی بود که خدا را شکر اکثر آن رفع شده و امیدواریم هر چه سریع‌تر آن ایرادات کوچکی که باقی مانده نیز برطرف شود و به زودی پس از این مدت طولانی در فیفا ثبت شود.

او گفت: برای اینکه در خصوص ایرادات صحبت کنیم باید با کلیات این ایراداتی که فیفا روی اساسنامه ما گذاشته آشنا شویم و امیدواریم که این واخواهی زیاد سختی نباشد که در کمترین زمان ممکن رفع شود. اگر این واخواهی فیفا به اطلاع اعضای مجمع نرسد این را می‌توان به این صورت تفسیر کنیم که دوستان در فدراسیون نیازی به کمک اعضای مجمع ندارند و به کارشناسان فدراسیون واگذار کرده‌اند.

مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان افزود: حضور آقای نبی قطعا می تواند در فدراسیون به عنوان یک عضو کار بلد تاثیر گذار باشد و ما نیز از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد اما به شرطی که کمک بخواهند. فیفا کنترل کننده فوتبال دنیاست، کنفدراسیون‌ها متولی فوتبال در قاره‌ها هستند و تمام قوانین و نامه‌ها را می‌توان روی خروجی سایت فیفا و کنفدراسیون‌ها دید. دلیل محرمانه بودن اساسنامه فدراسیون فوتبال را نمی‌دانم مگر اسرار خاصی است که از اعضای مجمع پنهان می کنند، یا کیمیاگری است که بقیه بخواهند تقلید بکنند و این پنهان‌کاری به نظر من کار خوبی نیست اما به هر حال امیدوارم که به زودی اساسنامه ثبت شود.

عضو مجمع فدارسیون فوتبال در مورد برکناری اسماعیل صفیری از کمیته داوران و بازگشت فریدون اصفهانیان توضیح داد: برکناری مدیری کاربلد مثل صفیری و برگرداندن اصفهانیان به کمیته داوران که همه تیم‌ها با او درگیری داشتند، یک شاهکار مدیریتی بود. آقای صفیری انسان فوق‌العاده متخصص و پاک بود که با قدرت تصمیم‌گیری می‌کرد، شما دیدید فصل قبل فولاد به شدت از اشتباهات سهوی داوری ضربه دید، من به جرات می گویم آقای صفیری قاطعانه تصمیم می‌گرفت اگر چه فولاد دچار مشکل شد. عوض کردن آقای صفیری به جامعه فوتبال و مجمع ارتباطی پیدا نمی‌کند و آوردن آقای اصفهانیان که یک‌بار امتحان پس داده است، به جز ایجاد تنش در فوتبال اثرات مثبتی در بر ندارد.

آذری بیان کرد: مقصر خود ما هستیم که یک مجمع فرمایشی بودیم و چنین افرادی را در هیات رییسه گذاشتیم که الان برایمان با گردن‌کلفتی هر کار که بخواهند بکنند. آقای نبی از مدیران پاسخگوی فدراسیون فوتبال است و حضور ایشان و اتفاقات اخیر مجمع را از حالت فرمایشی خارج می‌کند. ما با فوتبال کاری کرده‌ایم که هواداران، مسوولان باشگاه و فدراسیون را ندید می‌گیرند و حرفشان را در مجلسی می‌زنند که محل قانون گذاری است.

مدیر عامل باشگاه فوتبال خوزستان در پایان با بیان اینکه چرا هوادار باید برود جلوی مجلس صحبت کند، تصریح کرد: هوادار باید مطالبات خود را در فوتبال حل کند نه این که در مجلس به دنبال حل آن باشد. باید یک مقدار با حوصله با مسایل برخورد کنیم، با این رفتار همه هواداران را نا امید کرده‌ایم و اعتماد خود را از مسوولان از دست داده‌اند و به دنبال حل آن جلوی مجلس هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: