به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، در پی انتشار فیلمی از جلسه پیگیری خط دوم انتقال آب به استان یزد در فضای مجازی که برخی کاربران از آن استنباط پنهان کاری در طرح‌های انتقال آب بین‌حوضه‌ای داشتند، روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) طی بیانیه‌ای اعلام کرد: همان‌گونه که به کرات توسط فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) عنوان شده است تا زمان توافق مسوولان استان‌های درگیر این طرح‌ها و ایجاد اقناع فکری مردم و مسوولان استان‌های مرتبط، به هیچ وجه عملیات اجرایی چنین طرح‌هایی آغاز نخواهد شد.    

در این بیانیه آمده است: انجام طرح‌های انتقال آب بین‌حوضه‌ای نیازمند طرح جامعی است که ملاحظات متعددی نظیر شرایط زیست‌محیطی، اجتماعی، رعایت عدالت در مبدأ و مقصد و... را می‌طلبد و وزارت نیرو به عنوان متولی آن، پس از انتخاب پیمانکار ذی‌صلاح، نسبت به اجرای آن مبادرت می‌نماید و طبیعتاً پیمانکار به عنوان آخرین حلقه این زنجیر، مسوولیتی در قبال طراحی و مطالعات آن ندارد.

روابط عمومی قرارگاه در این بیانیه، رسالت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را رفع نگرانی‌های مردم عزیز کشور در تمام عرصه‌های نظامی، امنیتی، اقتصادی، معیشتی، بهداشتی و... دانسته و آورده است: با توجه به حساسیت‌های بسیار زیاد در تنش‌های آبی بین استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، کرمان، یزد و خوزستان، با وجود سیر مراحل قانونی و اخذ مجوزات مربوط، هنوز وزارت نیرو موفق به ایجاد اجماع و توافق نهایی بین مسوولان استان‌های مربوط نشده و البته برخی از این طرح‌ها به مرحله اجرا نیز رسیده که این موضوع باعث تشدید تنش‌هایی شده است.

در این بیانیه تاکید شده است: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در جلسه استانی خود در خرداد ماه سال جاری با مسوولان و دست‌اندرکاران استان چهارمحال و بختیاری و در جلسه با مسوولان استان یزد در تیر ماه سال جاری، به صراحت، پیش‌نیاز شروع عملیات اجرایی این‌گونه پروژه‌ها را توافق بین استان‌های مرتبط دانسته است که بدون آن هیچ‌گونه اقدام عملی در این پروژه‌ها انجام نخواهد شد.

روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم در پایان در تایید این موضوع آورده است: با وجود خسارت‌های سنگین برای قرارگاه، توقف داوطلبانه چندین دستگاه TBM متعلق به این مجموعه صرفاً به دلیل رفع دغدغه مردم استان‌های مذکور و در راستای رسالت مردم‌داری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) صورت گرفته است و این مجموعه به موازات برگزاری جلسات کارشناسی و فنی بین استان‌های مربوط با هدف ایجاد توافق جامع، همگام با مردم این استان‌ها خواستار رفع دغدغه‌های موجود می‌باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: