به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی امروز در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: فرمانداران نماینده نظام و حاکمیت هستند و برای مدیریت شیوع کرونا باید با مسوولان عالی شهرستان تعامل داشته باشند.

او گفت: البته اختلاف نظر و سلیقه همیشه بین افراد وجود دارد اما این اختلاف نظرها نباید به سطح رسانه ها کشیده شود چرا که موجب نا هماهنگی در امر مبارزه با این اپیدمی می شود و لازم است مسوولان از تشتت آرا پرهیز نمایند.

استاندار خوزستان افزود: در مواقع بروز اختلاف نظر مسایل باید در چهارچوب های خود حل و فصل شوند و در صورتی که امکان رسیدن به تفاهم و توجیه شدن طرفین نباشد فرمانداران مساله را با من در میان بگذارند.

رییس ستاد مقابله با کرونا خوزستان بیان کرد: برای مقابله با شیوع کرونا نیاز به انسجام و هماهنگی و تقسیم کار میان همه دستگاه ها داریم و به همین دلیل باید تعامل مبنای کار همه ما باشد با این وجود هر مسوولی باید مطابق با شرح وظایف خود عمل نماید و از تداخل وظایف خودداری شود.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اهمیت اجرای پروتکل ها اضافه کرد: وقتی بازار تعطیل باشد این موضوع که خطر و شیوع گسترده وجود دارد میان عموم مردم جا می افتد.

نماینده عالی دولت در خوزستان تصریح کرد: در خصوص کارکنان اداره ها مطابق دستورالعمل اعلام شده شهرهای قرمز تا یک سوم، شهرهای نارنجی تا یک دوم و شهرهای زرد تا دوسوم در محل کار حاضر شوند و وقتی قید “تا” به کار رفته دستگاه ها می توانند با ظرفیت کمتری از این رقم از کارکنان حاضر در محل کار برای اداره امور بهره ببرند.

رییس شورای تامین استان ادامه داد: در شهرهای قرمز دستگاه هایی که ضروری نیستند تا ده درصد کارکنان حضور داشته باشند و در صورتی که مدیر سازمانی تشخیص دهد به جز نیروهای حراست و نگهبانی آن سازمان تعطیل شود.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: ساعت اداری هم اکنون ۸:۳۰ تا ۱۳:۳۰ است که با قانون که ۴۴ ساعت در هفته است مغایرت دارد اما به دلیل شرایط کرونایی ساعت اداری را تغییر ندادم.

استاندار خوزستان در پایان افزود: در ارتباط با ماه مبارک رمضان قرار شد تا هفته آینده وضعیت از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا مشخص شود اما پیشنهاد شده در شب های احیا تردد شبانه آزاد شود و مراسم در فضای باز و با رعایت پروتکل ها برگزار شود، گر چه این موارد هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: