به گزارش خبرنگار برنا از شادگان، رضا کیانی راد امروز چهارشنبه(23 تیرماه جاری) در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی که در محل سالن اجتماع های اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: طبق گزارش ها و پرونده های دریافتی، بیشترین سرقت‌های خُرد توسط معتادان انجام می شود و اعتیاد، زمینه  آسیب‌های اجتماعی را فراهم می کند که لازم است نهادها و اداره ها برای کاهش آن گام های موثری بردارند.

او گفت: اکثر جرایم در سطح شهرستان شادگان ریشه در اعتیاد دارد و بسیاری از نزاع و درگیری ها و تیراندازی ها توسط افراد معتاد انجام می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شادگان با بیان این که مقابله با اعتیاد نیازمند برنامه ریزی در حوزه های پرورشی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی است، افزود: در این راستا نهادها و اداره های شهرستان شادگان باید نهایت همکاری را در این خصوص داشته باشند.

کیانی راد بیان کرد: برای پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی، بررسی ریشه های وقوع جرم بسیار حائز اهمیت است که می توان با انجام اقدام های فرهنگی و اجتماعی به صورت زیربنایی، از وقوع جرایم کاست.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شادگان در پایان اضافه کرد: ارتقای امنیت اجتماعی و بهبود امنیت اقتصادی در شهرستان شادگان به‌ عنوان مهمترین اولویت در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: