به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی امروز چهارشنبه(30 تیرماه جاری) با همراهی سردار حسن شاهوارپور(فرمانده سپاه استان خوزستان) به مناسبت عید قربان و دهه ولایت و امامت با جمعی از شیوخ و بزرگان عشایر عرب استان دیدار و گفت گو کردند.   

در این نشست صیمانه ابتدا تعدادی از شیوخ عرب به بیان مشکل و دغدغه های روز استان و کاستی ها و نارسایی های مختلفدر حوزه های زیرساختی و اشتغال پرداختند.   

استاندار خوزستان در ادامه با تشریح پیگیری ها و اقدام های صورت گرفته برای کاهش مشکل های کشاورزان، دامداران و روستاهای دچار تنش آبی اظهار کرد: با مجموعه تصمیم و مصوبه های مختلف اعتباری در حدود هزار و دویست میلیارد تومان برای پرداخت خسارت کشاورزان و دامداران، انجام پروژه های ضربتی برای آبرسانی و تامین تانکرهای متعدد در نظر گرفته شده است.   

او گفت: با مصوبه دولت این اعتبار به صورت صد در صدی تخصیص خواهد یافت و پنجاه درصد از این رقم که حدود 600 میلیارد تومان می شود روز دوشنبه هفته آینده به صورت نقد واریز خواهد شد.   

سلیمانی دشتکی افزود: همچنین اقدام های اضطراری برای مرطوب سازی کانال ها و اَنهار مختلف صورت گرفته و در زمینه شبکه فاضلاب و روان آب ها نیز با پیگیری هایی که داشتیم 50 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی جذب شده است.   

نماینده عالی دولت در خوزستان در پایان بیان کرد: در وقایع روزهای اخیر استان گلایه مندی ها و خواسته های جوانان و مردم بر حق است و دولت و نظام هم با همه توان برای کاهش آلام مردم و انجام خواسته های آنان پای کار آمده اما انتظار است شیوخ، بزرگان و نخبگان استان جوانترها را به خویشتن داری، کنار گذاشتن احساسات کاذب و پرهیز از دنباله روی و افتادن در مسیر نقشه های شوم دشمنان نصیحت و ارشاد نمایند چرا که همه ما از همین نظام هستیم و نباید اجازه دهیم نظام ما آسیب ببیند.    

فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان نیز در ادامه با تشریح اقدام های سپاه و نیروهای جهادی برای انجام پروژه های ضربتی آب رسانی و امداد رسانی به آسیب دیدگان از خشکسالی اظهار کرد: این نشست های صمیمانه میان مسوولان و مردم در سطح دنیا کم نظیر است و این امر نشان دهنده الفت عمیق و انسجام میان اقوام و حاکمیت است و مهمترین سرمایه نظام نیز همین اعتماد و رافت اسلامی میان جامعه و مسوولان است.   

سردار شاهوار پور تاکید کرد: همه ما از خانواده نظام هستیم و در هر خانواده ای هم ممکن است اختلاف نظر و کاستی وجود داشته باشد اما نباید اجازه دهیم بیگانگان و دشمنان از این اختلاف های درونی سوء استفاده نمایند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: