خرید گندم و کلزا خوزستان از مرز 214 هزار تُن عبور کرد

مدیر تعاون روستایی خوزستان از خرید بیش از 180 هزار تن گندم و بیش از 34 هزار تن کلزا توسط شبکه بزرگ تعاون روستایی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، محمد امین معین راد امروز سه شنبه 6 اردیبهشت ماه 1401 ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: کار خرید گندم و کلزا از 22 فروردین ماه در سراسر استان آغاز و تعاون روستایی خوزستان علیرغم شرایط سخت گرما و همچنین قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان با جدیت و پشتکار و با دقت و متعهدانه مشغول خرید دو محصول استراتژیک گندم و کلزا است.

او گفت: در این مدت تعاون روستایی موفق به خرید بیش از 180 هزار تُن گندم و بیش از 34 هزار تُن کلزا از کشاورزان و تا چهارم اردیبهشت ماه شده است، گندم فوق در 15 شهر و کلزا در 13 شهر آغاز شده است.

معین راد افزود: در بین شهرهای پرخرید می توان به رامشیر با 41 هزار تُن گندم، هندیجان با 30 هزار تن و حمیدیه با 17 هزار تن اشاره کرد، همچنین شوش و دزفول شهرهای پرخرید کلزا هستند.

مدیر تعاون روستایی خوزستان بیان کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی احتمال بارندگی طی هفته جاری در تمام استان وجود دارد و انتظار و درخواست ما از دست اندرکاران خرید دو محصول گندم و کلزا این است که تا جایی که امکان دارد این دو محصول را در مکان های مسقف خریداری نمایند و در صورت اجبار برای خرید در مکان های رو باز حتما تدابیر لازم را برای مجهز بودن به کاورها و پلاستیک های مورد نیاز تدارک دسده شود تا بتوانند از مهمترین محصول های کشاورزی کشور صیانت به عمل آورد./انتهای پیام

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار خوزستان

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار خوزستان

  اخبار برگزیده