آماده باش اورژانس ۱۱۵ جنوب غرب خوزستان / تحت هیچ شرایطی به تماشای روان آب و سیلاب ها نروید

آماده باش اورژانس ۱۱۵ جنوب غرب خوزستان / تحت هیچ شرایطی به تماشای روان آب و سیلاب ها نروید

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی آبادان از آماده باش اورژانس ۱۱۵ شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان در پی اعلام هشدار قرمز هواشناسی خبر داد.

به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، سید نادر نقیبی امروز ضمن اشاره به هشدار هواشناسی در خصوص فعالیت توده هوایی مونسون هند اظهار کرد: با توجه به هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی و اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان مبنی بر ناپایداری جوی و احتمال وقوع سیلاب و وزش باد شدید در سطح استان طی روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبه، اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز با اتخاذ تدابیر لازم و دستور به تمامی واحد‌های تابعه در آماده باش کامل قرار گرفت.

او گفت: 31 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانهای سه شهرستان آبادان و خرمشهر و شادگان در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی آبادان از عموم مردم خواست تا از سفرهای غیرضروری در شرایط کنونی بپرهیزند و افزود: شهروندان از تردد و استقرار در حاشیه رودخانه جداً خودداری کنند و تحت هیچ شرایطی به تماشای روان آب و سیلاب ها نروید.

رییس اورژانس 115 جنوب غرب خوزستان در پایان توصیه کرد: با توجه به وزش بادهای شدید از قرار گرفتن در زیر درختان، داربست ها فلزی و سقفهای ناایمن خوداری شود و در صورت مواجهه با مصدوم در چنین شرایطی، چنانچه فرد وضعیت وخیمی ندارد، توصیه می‌شود تنها افرادی که دوره‌های کمکهای امدادی را گذرانده باشند برای کمک به فرد سانحه دیده اقدام کنند و در چنین مواقعی نخستین و مهم‌ترین اقدام، تماس فوری با مرکز اورژانس ۱۱۵ است./انتهای پیام

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار خوزستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار خوزستان

    اخبار برگزیده