فعالیت کمیته فانکشنال فیتنس در ۲۰ استان ایران / آمادگی برای اعزام به مسابقات آسیایی

فعالیت کمیته فانکشنال فیتنس در ۲۰ استان ایران / آمادگی برای اعزام به مسابقات آسیایی

دبیر کمیته فانکشنال فیتنس کشور با اشاره به فعالیت این کمیته در ۲۰ استان کشور از برگزاری اردوی تیم ملی در آینده‌ای نزدیک برای آمادگی ورزشکاران برای اعزام به مسابقات آسیایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، امید آزادیان در حاشیه رقابت های انتخابی تیم ملی فانکشنال فیتنس ایران برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان که در کشور کره جنوبی برگزار خواهد شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز مسابقه های انتخابی تیم ملی برگزار و ورزشکاران از استان‌های مختلف شرکت کردند، در کشور ۲۰ استان فعال این رشته را داریم و مابقی با اعلام علاقمندی به دنبال این هستند که محیط های ورزشی تخصصی این رشته را در استان خود افتتاح و به تبع رشته را فعال کنند.

او گفت: با توجه به اینکه رشته فانکشنال فیتنس نیاز به باشگاه تخصصی خودش دارد و استان‌هایی که این باشگاه‌ها را ندارند، فعلاً غیرفعال هستند، در تلاش هستیم که اولین مراکز آموزشی و باشگاه‌های تخصصی این رشته در تمام استان‌های کشور فعال شود.

دبیر کمیته فانکشنال فیتنس کشور با اشاره به برگزاری مسابقه های انتخابی تیم‌ ملی در دو بخش بانوان(به میزبانی هیات آمادگی جسمانی استان البرز) و مردان(به میزبانی به میزبانی هیئت آمادگی جسمانی استان تهران) افزود: پنج نفر برتر هر بخش به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد تا برای حضور در مسابقات آسیایی نیز اسپانسر خوبی جذب و ورزشکاران منتخب با هزینه اسپانسر به این رقابت ها اعزام شوند.

آزادیان بیان کرد: نمایندگان ایران برای حضور در مسابقه های جهانی ۲۰۲۰ کانادا به خاطر شیوع ویروس کرونا فقط به صورت بین‌المللی شرکت و در بخش بانوان رتبه نهم و در بخش مردان نیز رتبه هفتم را کسب کردیم، امیدوارم که در رقابت های آسیایی پیش‌رو بهترین عملکرد خود را ارایه و پرچم کشور را به اهتزاز درآورده و موجب خوشحالی مردم شویم‌.

او اضافه کرد: با توجه به فراگیر بودن فانکشنال فیتنس که چندین رشته ورزشی مختلف را از نظر کاندیشنینگ و بدنسازی را تامین می‌کند، این رشته مورد استقبال مسوولان وزارت ورزش و فدراسیون آمادگی جسمانی ایران قرار گرفته است.

دبیر کمیته فانکشنال فیتنس کشور یادآور شد: همواره مسابقه های حرفه‌ای در دنیا به میزبانی برندهای مختلف انجام می‌شد، مثلاً در UFC مسابقات خیلی حرفه‌ای و بزرگی برگزار شد و بعد از چند سال فدراسیون MMA فعال شد که بخش ملی این ورزش را حمایت و تیم‌های ملی امکان شرکت داشته باشند، وضعیت این رشته نیز همینطور است.

آزادیان در پایان اضافه کرد: در حال حاضر رشته فانکشنال فیتنس عضو وادا و تافیسا است، همچنین گایسف اپلیکیشن این فدراسیون جهانی در حال انجام و در دنیا ۵۷ کشور فعال(۵۷ انجمن و فدراسیون در کشورهای مختلف) دارد.

لازم به ذکر است که ورزشکاران برگزیده بخش مردان و زنان فردا مشخص و خبر آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار خوزستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار خوزستان

    اخبار برگزیده