منطقه نمونه گردشگری تاراز؛ بهشت برفی ایران+عکس

منطقه نمونه گردشگری تاراز؛ بهشت برفی ایران+عکس

شمال خوزستان پر از جاذبه های بکر کمتر دیده شده و تنوع فضای سبز و گونه ای مختلف جانوری است که "منطقه کوهستانی نمونه گردشگری تاراز" یکی از این مناطق است که در ذیل با آن آشنا خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، خوزستان را با نخل و خرما و شط، کارون و نفت می شناسند، اما خوزستان چهار فصل است و فقط یک منطقه گرمسیر نیست.

شمال خوزستان پر از جاذبه های بکر کمتر دیده شده و تنوع فضای سبز و گونه ای مختلف جانوری است.

یکی از این مکان ها، منطقه نمونه گردشگری تاراز می باشد که دارای قلّه‌ای برف‌گیر و جنگل‌های انبوه بلوط است که در مرز بین خوزستان و چهارمحال بختیاری است.

تاراز در 40 کیلومتری شهر قلعه خواجه مرکز شهرستان اندیکا و در بخش چلو و حدود 250 کیلومتری اهواز واقع شده است.

در فصول سرد سال و با بارش اولین برف، این منطقه یکی از جاهای دیدنی شهرستان اندیکا می باشد که علاوه بر پذیرش ورزشکاران ورزش‌های زمستانی از اغلب نقاط استان و کشور، مکانی برای حضور گردشگران و مشتاقان طبیعت و کوهستان است.

نام منطقه تاراز از روی نام کوهی در همان منطقه بر داشته شده است؛ کوه تاراز در که از یک سو به شهرستان اندیکا و از سویی دیگر به مسجدسلیمان منتهی می شود حدود دو هزار و ۷۴۳ متر ارتفاع دارد و جزو معدود نقاط خوزستان است که برف سنگین زمستانه را تجربه می کند.

کوه نیمه جنگلی تاراز هر ساله از آبان سفید پوش می‌شود و تا اواخر فروردین رخت سفید بر تن دارد که از فراز قله آن می‌توان مناظری از جمله قله کینو، دشت شیمبار، قله دلا، رودخانه بازُفت را دید.

آب چلو از این کوهستان سرچشمه می‌گیرد کوه تاراز از شمال غربی به کوه للر و از جنوب به کوه تخت سرشط متصل است و دامنه‌های شرقی آن به آب بازفت منتهی می‌شود.

در مسیر سفر به منطقه گردشگری تاراز، گردشگران می توانند از چشم اندازهای طبیعی منطقه دشت شیمبار نیز لذت ببرند. این منطقه گردشگری در مسیر جاده اندیکا - شهرکرد واقع شده و از سوی شهرستان های مسجدسلیمان، لالی و ایذه قابل دسترسی است.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار خوزستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار خوزستان

    اخبار برگزیده