به گزارش خبرنگار برنا از خرمشهر، عادل دریس مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار کرد: این شناور غرق شده از نوع دوبه با ابعاد ۴۵ متر طول، ۸متر عرض و ۴ متر ارتفاع در محدوده کشتی سازان اروندان قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه مغروقه مذکور از مغروقه های نیمه سخت در اروند رود محسوب می شد گفت: این مغروقه در راستای ارتقای ایمنی و پاک سازی رودخانه اروند خارج سازی شد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه با خارج سازی این مغروقه تعداد مغروقه های خارج سازی شده در کارون و اروند به ۱۸۰ فروند رسید، افزود: از سال ۷۲ تاکنون ۵۵ فروند از اروند و ۱۲۵ فروند مغروقه از کارون خارج سازی شده است.

دریس اضافه کرد: این مغروقه طبق قرارداد خارج سازی ۳۹ فروند مغروقه در اروند رود که از شهریور ماه سال گذشته آغاز شده است صورت گرفت.

 وی یادآور شد: قرارداد مذکور با اعتباری بالغ بر ۶۲۵ میلیارد ریال در حال انجام است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: بر اساس این قرارداد تاکنون ۱۷ فروند مغروقه شامل ۱۲ فروند مغروقه آسان، سه فروند مغروقه سخت و دو فروند نیمه سخت خارج سازی شده و ۲۲ فروند مغروقه دیگر نیز می بایست خارج سازی شود.

دریس خاطرنشان کرد: در مجموع ۷۲ فروند مغروقه در رودخانه های اروند و کارون باقی مانده است که خارج سازی آن ها موجب رونق و توسعه اقتصادی منطقه خواهد شد.