به گزارش خبرنگار برنا از اهواز غلامرضا شریعتی در حاشیه کلنگ زنی 12 کیلومتر از جاده کمربندی شرق اهواز و جاده دسترسی شهرک شماره پنج اهواز اظهار کرد: با توجه به عقب ماندگی خوزستان در حوزه راه ها و میزان بالای تصادفات، خدمت به خوزستان باید همسو با خدمات این استان به کشور باشد.

وی افزود: با وجود این همه خدمتی که خوزستان به کشور ارائه می‌ دهد، مردم استان به علت این خدمات در معرض آسیب و تصادفات بیشتری هستند و این مساله شایسته استان نیست.

استاندار خوزستان عنوان کرد: پروژه کمربندی شرق اهواز باید تا انتها ادامه پیدا کند و هرچه سریع‌ تر به سرانجام برسد.

شریعتی ادامه داد: جاده کمربندی شرق اهواز یک محور پرتردد و پرتصادف است که بخش زیادی از آن انجام شده و امیدواریم با اجرای این 12 کیلومتر، عملیات اجرایی پنج کیلومتر باقی‌ مانده نیز هرچه سریع‌ تر شروع شود.

وی گفت: این جاده نیاز استان است و تردد زیادی از آن انجام می‌ گیرد و با نگاهی که دولت به حوزه راه‌ ها و زیرساخت‌ ها دارد، امیدواریم از این وضعیت و فرصت استفاده شود تا عقب‌ ماندگی خوزستان در بحث راه جبران شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: خوزستان استانی است که از نظر ترافیک مسافر رتبه سوم را در کشور دارد اما از نظر استاندارد راه‌ها در رتبه ششم است و این مسأله زیبنده خوزستان نیست و باید برای رفع این عقب ماندگی هر چه سریعتر تلاش کرد. امیدواریم اگر خدمتی ارائه می ‌دهیم از همان امکاناتی برخوردار باشیم که استان‌ های دیگر از آن برخوردار هستند و در این زمینه به رتبه سوم در کشور در زمینه استاندارد جاده‌ ای برسیم.

خبرنگار: ثائره حیاتی