به گزازش خبرنگار برنا از هندیجان، بهنام خضعلی معاون فرماندار هندیجان در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان هندیجان اظهار کرد: ا در شهرستان هندیجان در حوزه بهداشت و سلامت گزارشاتی داده می شود که در برخی از موارد وجه خوبی برای مردم و شهرستان ندارد با ایجاد تعامل می‌توان جایگاه سلامت مردم را مهمتر تلقی کرد.

وی ادامه داد: این همه مصوبات تصویب شده ولی مدیران دستگاه ها تاکنون برخی از این مصوبات را اجرا نکرده اند؛ باید جلسات که گرفته می شود خروجی داشته باشد.

خضعلی در ادامه افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان به تنهایی نمی تواند مشکلات هندیجان را رفع کند. نباید در برخی از موارد تمام مشکلات را به گردن شهرداری‌ها انداخت. دستگاه های اجرایی شهرستان پای کار باشند و راهکار را ارائه دهند و برای رفع مشکلات بهداشتی قدم های بیشتری بر دارند، متاسفانه شاهد این هستیم برخی از مدیران برای کارهای اجرایی و مصوبات وقت نمی گذارند و برخی از مدیران را باید تکان داد که در اجرای امورات شهرستان تلاش نمایند.

ایشان در بخش دیگری در خصوص کارگروهای شهرستان هندیجان در استان خوزستان اشاره داشت: کارگروه شهرستان از کارگروه های بسیار مهم مقام برتر را در استان داشته است.

وی در خصوص سلامت و بهداشت در روستاهای بخش مرکزی و بخش چم خلف عیسی اشاره نمود: بخشداران باید کمیته سلامت را در سطح روستا خود برگزار کنند تا بیشتر بتوان برای رفع معضلات بهداشتی اقدام کرد.

معاون فرماندار هندیجان گفت: بحث سگ های ولگرد در سطح روستا یک مساله مهم است که باید مسئولان به این امر توجه نمایند.

معاون فرماندار هندیجان در ادامه در خصوص آب شهرستان و روستاها عنوان کرد: در این خصوص با تلاش‌های دکتر مودت فرماندار دلسوز برنامه های صورت گرفته و اقدامات بسیار مهمی در حال انجام است و امیدوارم که مشکل آب شرب کل شهرستان در آینده حل شود.

خضعلی خاطر نشان کرد: بحث کشتارگاه که دامپزشکی عنوان نموده مشکلاتی دارد و از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرستان می‌خواهیم هر چه سریعتر مشکل کشتارگاه را حل نماید که در این خصوص موارد خاصی دیگر نداشته باشیم سلامت مردم بسیار اهمیت دارد.

وی ادامه داد: در خصوص نیزار در منطقه هندیجان جنوبی مشکلاتی به وجود آمده و جلساتی گرفته شده ولی متاسفانه این جلسات خروجی نداشته اند باید توجه داشته باشیم که وضعیت نیزار وجهه خوبی برای مردم ندارد باید هرچه سریعتر برای رفع معضل تلاش شود.

معاون فرماندار از اعضای شورای سلامت خواست که در کنار یکدیگر باشند و تعامل خوبی برای رفع معضلات شهرستان داشته تا بتوانند مشکلات بهداشتی و سلامت مردم را حل نمایند.

وی در پایان گفت: از شبکه بهداشت درمان می‌خواهم در بحث سگ های ولگرد و گازگرفتگی آموزش های لازم را در این خصوص به شهروندان و روستاهاییان ارائه دهد.

همچنین دکتر ناصرحاتم زاده مدیر شبکه بهداشت درمان هندیجان گزارشی از عملکرد سه ماه پرسنل شبکه بهداشت در خصوص خدمات دهی به شهروندان و روستاییان در باب وضعیت سلامت و درمان ارائه داد.