به گزارش خبرنگار برنا از شادگان، حجت الاسلام و المسلمین سید مجید شرفی درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شادگان که درمحل مسجد حضرت امیر المومنین (ع) این شهر برگزار شد، با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: یکی از راه‎های اصلی دستیابی به سعادت واقعی در رعایت تقوای الهی است.

وی با اشاره به 18 تیرماه روز ادبیات کودک و نوجوان عنوان کرد: این موضوع بسیار مهم و مهم ترین حوزه فرهنگ‌سازی است و بر همه نویسندگان و اهل قلم که می‌توانند بنویسند لازم است برای تقویت بنیادی، اعتقادی و فرهنگی نوجوانان و کودکان این سرزمین کتاب، شعر، نقاشی و... بنویسند و طراحی کنند چرا که کودکان و نوجوانان امروز بیش از هر زمانی نیازمند یک الگوی بومی هستند.

خطیب جمعه شادگان با اشاره به فرارسیدن 21 تیرماه روز عفاف و حجاب افزود:نوع پوشش و حجاب، نشان دهنده سنت ها، ارزش ها و باورهای جامعه است و اسلام حجاب را از مصادیق مهم تحقق امنیت اجتماعی معرفی کرده است.

وی دربخش دیگری ازخطبه های خود با اشاره به مشکلات و نابسامانی زندگی روزمره مردم این شهرستان در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: هیچ مدیر و مسئولی نمی تواند منکر این مشکلات  در حوزه های مختلف مانند مسکن ، بهداشت ، آموزش و پرورش ، حمل و نقل ، محیط زیست ، آب و برق،  مطالبات به حق مردم واصناف و اتحادیه ها را باید به گوش و جان شنید و به مطالبات قانونی آنها مشروعیت و رسمیت بخشید و این وظیفه  هر مسئولی دلسوزی است که با دیدن و شنیدن مشکلات مردم تا رفع و یا کاهش آن از پای ننشیند و پیگرحل و فصل آنها باشد.

حجت الاسلام شرفی در ادامه خطبه های خود افزود: برای حل مشکلات مردم با مدیران دارای یک قوه به سرانجام نمی رسد، ما نیازمند مشارکت همه قوا و نهادهای دیگراین شهرستان هستیم و همه باید آستین های همت را به بالاببریم .

وی افزود: مردم عزیزما بعنوان صاحبان اصلی انقلاب و باید به میدان بیایند و به فرموده رهبرفرزانه انقلاب اسلامی ( اگر مردم به صحنه بیایند هیچ مشکلی لاینحل در کشور وجود نخواهد داشت) ما باید به دنبال اولویتها و فوریتهای کاری باشیم یعنی  در وضعیت کنونی آب شرب سالم و بهداشتی که مایه حیات مقتضی ادامه زندگی مردم است.

خطیب جمعه شادگان ادامه داد: آب کشاورزی سالم که عامل پیشرفت تولیدات کشاورزی و رونق بخش معیشت مردم و آن را به ادامه زندگی اجتماعی امیدوار می کند باید در راس و اولویت های فوری ما باشد زیرا بخش کشاورزی این شهرستان به عنوان یکی از راه های اصلی توسعه شهرستان شادگان است.

حجت الاسلام شرفی درپایان خطبه های خود گفت: مردم عزیز و انقلابی ما حتما هوشیاری و عرق تعصب دینی و ولایی آنها تحکیم خواهند کرد و برای یک بار دیگر برتمام نقشه های فتنه انگیز و تفرقه خواهی دشمن مهر ابطال زده و دشمن  ما را مایوس و ناکام می کنند.

خبرنگار: مرتضی صویلاتی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: