به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، شکر الله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در آئین معارفه پزشکان جدید این دانشکده اظهار کرد: از تعداد کل این پزشکان ۱۲ متخصص در شادگان، ۱۲ پزشک در آبادان و ۱۷پزشک متخصص نیز در خرمشهر مشغول به خدمات‌رسانی می‌شوند تا کیفیت ارائه خدمات به بیماران در منطقه بیش از پیش شود.

او گفت: پزشکان متخصص جدید در رشته‎های ارتوپدی، آسیب‌شناسی، نورولوژی، داخلی، عفونی، قلب و عروق، بیهوشی، پوست، جراحی عمومی، اورولوژی، چشم، رادیولوژی، روانپزشکی، زنان و زایمان، طب اورژانس، کودکان، و گوش و حلق و بینی هستند.

سلمان زاده اعلام اینکه در آینده نزدیک پنج پزشک فوق تخصص نیز به دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه می شود، افزود: پزشکان فوق تخصص یادشده در رشته‌هایی همچون غدد، بیماری‌های داخلی کلیه، خون و سرطان و ریه کودکان هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه کرد: پزشکان متخصص جدید می‌توانند به عنوان هیئت علمی نیز فعالیت خود را در دانشکده علوم پزشکی آبادان دنبال کنند تا در حوزه آموزش نیز کمک‌رسان مجموعه باشند.

او با اشاره به اینکه با اضافه شدن پزشکان جدید و گسترش مراکز درمانی و بیمارستانی شاهد ارتقای بیشتر کیفیت خدمات به بیماران خواهیم بود، توضیح داد: بیمارستان جدید آیت‌الله طالقانی آبادان اواسط سال آینده به بهره‌برداری می رسد، ضمن اینکه ساخت دو پروژه بزرگ خرمشهر نیز در حال پیگیری است.

سلمان زاده در پایان افزود: بیمارستان فوق تخصصی جراحی قلب خرمشهر هم اکنون در حال ساخت است و امیدواریم که نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری برسد، همچنین بیمارستان شهید موسوی این شهرستان نیز تا یکی دو ماه آینده فعالیت ساخت خود را دنبال می‌کند و فکر می‌کنم بهره‌برداری از آن در سال ۹۹ محقق شود.