به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، حسن کمری سخنگوی شورای شهر آبادان اظهار کرد: شهرداری آبادان باید هر ماه حدودا 9 میلیارد تومان بابت حقوق و بیمه دو هزار نفر پرسنل پرداخت کند که با توجه به درآمد موجود، شهرداری را با مشکلاتی مواجه کرده است.

او با بیان اینکه امروز یک حقوق پایه پرسنل شهرداری پرداخت شد، گفت: بی شک این میزان حقوق واریزی پاسخگوی نیاز کارکنان نیست.

کمری کاهش سهم آبادان از عوارض آلایندگی پالایشگاه، پرداخت نشدن عوارض فاز دو پالایشگاه، خالی شدن حساب شهرداری در زمان پرداخت حقوق از سوی طلبکارانی مانند بازنشستگان سال های گذشته و نبود درآمد مشخص برای این ارگان را از علل پرداخت نشدن حقوق کارکنان برشمرد.

این عضو شورای اسلامی شهر آبادان همچنین اولویت بندی کارکنان از قشر آسیب پذیر تا مدیریت را راهکار فعلی شهرداری برای پرداخت حقوق ها خواند و خاطر نشان کرد: در نشست های مختلف با منطقه آزاد اروند، استاندار خوزستان و آقای بانک رئیس شورای مناطق آزاد خواستار همکاری برای رفع این مشکل شدیم.

کمری از نمایندگان خواست با تذکر به وزیر نفت، طلب 30 میلیارد تومانی شهرداری را از مسئولان فاز دو پالایشگاه آبادان وصول کنند چرا که از این پروژه تنها دو میلیارد تومان پرداخت شده و این موضوع مشکلات زیادی را برای امور جاری شهرداری ایجاد کرده است.