به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، مسعود سلمان زاده معاون خدمات شهری شهرداری آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: کارگران منطقه سه شهرداری مدتی است که به دلیل عدم دریافت حقوق دست از کار کشیده اند و سبب تعطیلی فعالیت شهرداری این منطقه پر جمعیت شده است.

او گفت: فردی که خواهان دفاع از حق و حقوق خودش است نباید در کار یک اداره خلل وارد کند یا دست از کار بکشد و این کار قانونی نیست.

سلمان زاده افزود: متاسفانه بامداد امروز هنگامی که ماشین آلات برای انجام نظافت به منطقه سه رسیدند برخی از کارگران معترض در حالی که سوار بر موتور بوده و چهره شان را پوشانده بودند مقابل شهرداری منطقه سه شروع به تهدید نیروها کردند و خواستار دست از کار کشیدن آنها شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری آبادان اضافه کرد: شب گذشته در شهرداری منطقه سه جلسه ای تشکیل و مقرر شد تا از نیروهای مناطق یک و دو شهرداری و ماشین آلات واحد موتوری برای زباله گیری استفاده کنیم.

او اضافه کرد: به دلیل حفظ جان کارگران تصمیم بر این شد تا کار زباله گیری به جای شب تا صبح، از صبح تا ظهر انجام شود.

سلمان زاده در پایان عنوان کرد: در نهایت پس از ترک محل توسط این افراد کار نظافت و جمع آوری زباله در محدوده منطقه سه شهرداری به ویژه ذوالفقاری توسط نیروهای مناطق یک و دو شهرداری آغاز شد.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز خلیل جنامی عضو شورای شهر آبادان گفته بود: مشکلات پرسنل شهرداری آبادان و موضوع مطالبات به حق این عزیزان، تمام تمرکز شورای شهر و شهردار آبادان را گرفته و فرصت برنامه ریزی و نظارت بهتر بر امور را سلب کرده است.

همچنین حسن کمری سخنگوی شورای شهر روز گذشته از طلب 300 میلیارد ریالی شهرداری از فاز دوم پالایشگاه آبادان خبر داده بود و عنوان کرد: چنانچه این طلب وصول شود مطالبات پرسنل شهرداری به روز می شود.